Yaban hayvanları yaşam alanlarında

Bartın’da ormanlık alanlara yakın olan yerleşim birimlerinde yaban domuzları korkusu sardı. Özellikle fındık ve mısır üretimi yapan köylerde, ormanda aç kalan yaban domuzları tehlike saçıyor. Karayollarına da yakın olan köylere kadar inen domuzlar, araç t

Bölgesel 06.10.2012, 10:42
Yaban hayvanları yaşam alanlarında

Bartın’da ormanlık alanlara yakın olan yerleşim birimlerinde yaban domuzları korkusu sardı. Özellikle fındık ve mısır üretimi yapan köylerde, ormanda aç kalan yaban domuzları tehlike saçıyor. Karayollarına da yakın olan köylere kadar inen domuzlar, araç trafiğini de tehlikeye sokuyor.

Bartın-Zonguldak-Ankara-İstanbul karayolunun Akmanlar virajında yola kadar inen yaban domuzu yük kamyonunun altında kaldı. Yaban domuzunu gören vatandaşlar, “Ormanda aç kalınca buralara kadar iniyorlar. Çok tehlikeli hayvanlar. Kamyon değil de bir otomobil veya otobüs çarpsaydı çok ciddi maddi hasar oluşurdu. Bunlar arabalara aşırı miktarda maddi hasar veriyor. Dikkatli olmak gerekir” dedi.

Köylüler ise, “Yaban domuzları tarlalarımıza kadar geliyor. Bazen eve giderken, çarşıya giderken önümüzden çoğu kez geçen domuzları görüyoruz” dedi.

 

Yorumlar (1)
cinneş marnş 8 yıl önce
ayıda hiç bir zaman avlanmayacak, domuzda avlanmayacak diyen kafalara sorun bu problemi.

o yörenin halkları hava kararmadan evlerine kapanıyorlar, arazilerini domuz ve ayılara teslim ediyorlar.

bence kasıtlı olarak av yaşağını koydular..domuz malüm bir doğurduğunda 20 yavruya kadar doğuruyor. ayı da

3/4 yavru yapıyor peki bunları yarın nereye sığdıracaksınız...böyle rezil bir karar olmaz. hade bu kararı alanlar gitsin o bölgelerde yaşasınlar ya..av yasağı mevsimsel olarak yasa

Gelişmelerden Haberdar Olun

@