banner526

banner533

banner513

Ya uçağa bombalı binerse

Trabzon'da yeni hizmete açılan İç Hatlar Terminali'ne alınacak 108 kişilik güvenlik görevlisi ile ilgili ihaleyi alan güvenlik şirketi ile AK Parti arasında tartışma büyüyor. Konu ile birebir ilgilendiği ifade edilen AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa

Bölgesel 14.01.2009, 16:34
Ya uçağa bombalı binerse

Trabzon'da yeni hizmete açılan İç Hatlar Terminali'ne alınacak 108 kişilik güvenlik görevlisi ile ilgili ihaleyi alan güvenlik şirketi ile AK Parti arasında tartışma büyüyor.

Konu ile birebir ilgilendiği ifade edilen AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, haber61'e açıklama yaptı.

Cumur, “Oraya alınacak kişilerin seçilmesi lazım. Ya silahla, ya bombayla uçağa birisi binerse” dedi.

Hem istihdamı hem de güvenliği düşündüklerini söyleyen Mustafa Cumur, “Havaalanının ihalesinin yapılmasında ve özel güvenliğin verilmesinde baştan beri benim büyük çabalarım var. Trabzon'da 108 kişiye iş verebilmek önemli bir şey. Bunu neden yaptık; sizi arıyor insanlar, vasıflı insanlar, bakıyorsunuz işsizler. Bunlara ne kadar iş imkanı sağlayabiliriz diye düşünüyoruz. Güvenlik firması ihaleyi aldı, bu bizi ilgilendirmiyor.


Burası birinci derecede güvenliğin sağlanması gereken yer. Orada kim çalışacaksa havaalanındaki müdürün, havaalanındaki emniyet müdürünün ve vali yardımcısının oluşturduğu kuruldan geçmesi gerekiyor.

Oradan geçen her kişinin sorumluluğunu oradaki insanlar taşıyacak. Uçağa silahlı biner, bombalı biner, onun sorumluluğu güvenlik şirketinde midir, yoksa oradaki güvenlik kurulundaki kişilerde midir, yoksa siyasilerde midir.
Biz hem iş imkanı sağlıyoruz, hem de denetimini de yapmak zorundayız. 'Oradaki müracaat edenler etsinler, güvenlik kurulundan geçen kişilere noter huzurunda numara verilsin ve çekiliş yapılsın' dedik. Birileri kendi menfaatine çevirirse biz karşı dururuz zaten” dedi.

Yorumlar (14)
ABDİ 12 yıl önce
Bunumu demek istediniz diğer hava meydanlarında işe alınan elemanlar kurayla yapılmadığı için oralarda bomba paniğimi var.Bu bir uyarımıdır.
kızgın 12 yıl önce
şu anda orada çalışan güvenlik görevlilerine güvenmeyelimmi.keşke onlarada noterden çekiliş yapılsaydı ozaman uçaklara huzurlu binerdik.
kızgın 12 yıl önce
artık uçmayacağım
atlantik 12 yıl önce
ne kurası ne noteri vekilim insanlar abtalmı ya işe girecek olanlar belli ya niye numara yapıyosunuz her vekilin kontenjanı var sizinde tabiki noter moter hikaye lütfen yaaa
ABDİ 12 yıl önce
Sular yükseldiğinde balıklar karıncaları yer,Sular çekildiğinde ise karıncalar balıkları yer bu sular çekilecek balıkadam
ABDİ 12 yıl önce
ramazanmı geldi tombala çekcez
kelleci 12 yıl önce
Size bir sorum var mustafa cumhur.sizi seçerken bu insanlar çekilişmi yaptı.siz bu milleti keriz yerine koymaya devam edin gün gelecek devran dönecek.bakalım o zaman nasıl hesap vereceksiniz.seçilen 108 kişi acaba yunan ve ya ermenimidir ki bir türlü işe başlayamadılar.ama emin olun ki bu 108 kişinin arkasında koca bir trabzon var.bunuda seçim zamanı göreceksiniz.
hancı 12 yıl önce
Sayın Vekil en doğru işi yapmıştır.Benim yakınımda müracat etti alınmadı en iyisi kura
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@