Vali Öz: "Türkiye’nin geleceği sizlersiniz"

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, "Devletimiz eğitim sistemindeki bazı düzenlemelerle gerek barınma, gerek teknik donanım gerekse kadro olarak artık daha fazla imkan veriyor ve gençlerimizin geleceğe, bilgi çağına, rekabete açık yeni çağa daha iyi hazırlanma

Vali Öz:

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, "Devletimiz eğitim sistemindeki bazı düzenlemelerle gerek barınma, gerek teknik donanım gerekse kadro olarak artık daha fazla imkan veriyor ve gençlerimizin geleceğe, bilgi çağına, rekabete açık yeni çağa daha iyi hazırlanmasına gayret gösteriyor" dedi.

Yomra Fen Lisesinde düzenlenen etkinlere katılan Vali Öz, okulun spor salonunda, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Yomra Kaymakamı Fatih Akkaya ve Maçka Kaymakamı Alper Balcı ile voleybol oynadı.

Ardından okulun yatılı bölümünde kalan öğrencilerle bir araya gelen Vali Öz, zaman zaman idari işler dışında sosyal faaliyetlerde de bulunmaya gayret ettiklerini belirtti.

Eğitim sisteminde fen liselerinin ayrı bir yeri olduğunu ifade eden Vali Öz, "Bu liselerimizde çok zeki çocuklarımız var. Geleceğe daha iyi hazırlanıyorlar. Devletimiz eğitim sistemindeki bazı düzenlemelerle gerek barınma, gerek teknik donanım gerekse kadro olarak artık daha fazla imkan veriyor ve gençlerimizin geleceğe, bilgi çağına, rekabete açık yeni çağa daha iyi hazırlanmasına gayret gösteriyor" diye konuştu.

Öğrencilere "Türkiye’nin geleceği sizlersiniz" diyen Vali Öz, şunları söyledi:

"Her ne kadar fen lisesinde bulunsanız da ileriki hayatınızda farklı meslekler seçeceksiniz. Hem büyüklerimiz, hem öğretmenlerimiz hem de diğer farklı ortamlarda katıldığınız programlar sayesinde geleceğe nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğrenme fırsatı buluyorsunuz. Yabancı dil, bilgisayar ve diğer konularda ne kadar hazırlıklı olmanız gerektiğini iyi biliyorsunuz. Bunun yanında bilimsel araştırmalara ne kadar zaman ayırmanız gerektiği ve okuma konusunda ne kadar gayretli olmanız hususunda mutlaka gayret gösteriyorsunuzdur."

Vali Öz, özellikle bilgi konusunda dünyanın rekabet içinde olduğunu vurgulayarak, "Sizlerin ne kadar azimli olduğunuzu ortaokuldan sonra buraları kazandığınız için biliyoruz ancak dünya küçük, rekabet büyük. Özellikle bilgi alanında rekabet çok büyük. Türkiye'nin bu anlamda çok çalışmaya ve çok çalışan gençlere ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.

 

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER