Vakfıkebir ekmeği unutuldu mu?

  Bir Dünya Markası olan Vakfıkebir Ekmeği’ni Türkiye ve dünyaya tanıtmak amacıyla bir zamanlar düzenlenen ‘Ekmek Festivali’ her nedense yapılmaz oldu.Festivalin yapılmayışına ise en büyük neden olarak mali kaynakların yetersizliği gösteriliyor. Vatandaşl

Bölgesel 06.12.2012, 14:22
Vakfıkebir ekmeği unutuldu mu?

 

 Bir Dünya Markası olan Vakfıkebir Ekmeği’ni Türkiye ve dünyaya tanıtmak amacıyla bir zamanlar düzenlenen ‘Ekmek Festivali’ her nedense yapılmaz oldu.

Festivalin yapılmayışına ise en büyük neden olarak mali kaynakların yetersizliği gösteriliyor. Vatandaşlar tarafından yapılan yorumlarda ise bu açıklamanın inandırıcı olmadığı, Vakfıkebirli fırıncı esnafının uyutulduğu iddiası ön plana çıkıyor.

Bazı vatandaşlar da, Tonya’da her yıl kesintisiz düzenlenen ve geleneksel hale getirilen ‘Tereyağı Festivali’nin sponsorlarının yüzde sekseninin Vakfıkebirli olduğuna dikkat çekerek, yöneticilik farkının en önemli göstergesi olduğunu ifade ettiler.

Yorumlar (4)
Muzaffer ALBAYRAK 8 yıl önce
Sevgili haber61 bu konuya değer verip biz vakfıkebirlileri ve vakfıkebiri hatırladığınız için teşekkür ederim. Haberi o kadar kişi okumuş fakat bir tek yorum yazılmamış yada olan yanlışlara kimse ses çıkarmıyor.

Burada bırakın ekmek festivalini vakfıkebir tamamen unutulmuş. Oysa ki Trabzonumuzun en eski ilçelerinden biri velev ki atıl durumda. Bünyesinden birçok ilçe çıkarmış ve o ilçeler rekabet yıllarını çoktan atlatıp vakfıkebiri çoktan geçmiş.

Burda öyle bir yapı var ki herkes herkesi avlamanın ve kandırmanın peşinde çekememezlik hat safhada herkez çıkarı için burayı kullanıyo
adil türk 8 yıl önce
Vatansaşımız 4 lük Vakfıkebir ekmeğini almak yerine diyet ekmeklere yöneldi.Vakfıkebir ekmeğide bu taleplere göre boyut değiştirmeli.
camoka 8 yıl önce
kaç tane süt fabrikası var süt nereden gelir tonyadan bir de ekmek turizm yok tarım fındık hizmet yok nüfus yok nerede hareket orada bereket vakfıkebire kim yerleşir tonyalılar onları sevmez dışlarlar onlarda yavaş yavaş çarşıbaşı beşikdüzü trabzon samsun ee kalırsın başına öyle ekmek ekonomiside bir yere kadar sonra çavuşlu ekmeği almaya başladı onada sahip çıkan kalmadı heer halde
ali kaya 8 yıl önce
yav ne untulmasi ben izmirliyim 4o tane vakfikebir firini var burda

Gelişmelerden Haberdar Olun

@