alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

'Uzunsokak'a X-Ray koyalım'

Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Trabzon'un en işlek caddesi Uzunsokak ile ilgili ilginç bir öneri getirdi.Yavaş, Uzunsokak’ın AVM ilan edilmesi önerisini yeniden gündeme getirerek, “Giriş ve çıkışlarına X-Ray cihazları konulmalı ve açık bir AVM olu

Bölgesel 26.04.2012, 15:26
'Uzunsokak'a X-Ray koyalım'

Trabzon İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Trabzon'un en işlek caddesi Uzunsokak ile ilgili ilginç bir öneri getirdi.

Yavaş, Uzunsokak’ın AVM ilan edilmesi önerisini yeniden gündeme getirerek, “Giriş ve çıkışlarına X-Ray cihazları konulmalı ve açık bir AVM oluşturulmalı. Şayet bu uygulamaya geçilirse, güvenlik tedbirleri daha da kolaylaşacaktır” dedi. 

Günebakış Gazetesi'nin haberine göre Yavaş, projeyi yapmak gibi bir girişimlerinin olmayacağını, sadece marka değeri yaratmak adına ortaya gerçekçi buldukları böyle bir öneri attıklarını söyledi.

Yavaş'a göre Uzunsokak’ın giriş ve çıkışlarına X-Ray cihazları konulmalı ve açık bir AVM oluşturulması halinde güvenlik tedbirlerinin daha kolaylaşacağını belirtti.

Önerisiyle ilgili açıklama yapan Müdür Yavaş, “Yapılır yapılmaz bilemeyiz ama biz aklımızdan geceni makul ölçüler içerisinde dillendirdik. Oranın esnafıyla da görüşüyoruz. Bizim proje yapma gibi bir işimiz yok biz fikrimizi söyledik. Buranın canlanması buranın hayatta kalabilmesi için buranın Trabzon için ifade ettiği anlamı devam ettirmesi için böyle bir şey olursa daha da iyi olur.

Anlamlı olur ve kimlik kazanılır. Nasıl bir AVM’ ye giderken nasıl insanlar seçici davranıyorsa, oraya giden insanlarda seçici davranacak. Sokağın giriş ve çıkışlarına X-Ray cihazları konulup kontrol altına alınabilir açık hava AVM şekli olabilir” dedi

 

“BİZİM İŞİMİZDE KOLAYLAŞIR”

Bu şekilde güvenlik önlemlerinin de daha rahat alınabileceğini belirten Emniyet Müdürü Yavaş, "Bu sayede tabi otomatik olarak güvenlik açısından bizimde işimiz kolaylaşacak. Bu işe esnaflar karar verecek. Bir birlik oluşturacaklar kendi kararlarını alacaklar ve diğer kurumlarda onlara yardımcı olacak.

Bizim aklımızın erdiği kadar Trabzon’ la alakalı işimiz olmasa da bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sosyal sorumluluğumuz gereği kafa yorma neticesinde ulaşmış olduğumuz bir fikir daha doğrusu.

Çünkü orayı canlı tutmak zorundayız, orda çok sayıda esnaf erbabı var. Oranın bir adı var Uzunsokak diye” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (8)
Ahmert 10 yıl önce
Dersin terörist bölgesi :D Tamam insanımız apaçi falan filan da, insanları iyi, güvenli bir şehir Trabzon :)
maçkalı muzo 10 yıl önce
İstanbul istiklal caddesi veya ankara kızılaya bağlı insan kalabalığının üst düzeyde olduğu hangi yerde x ray cihazı kontrolü varda, trabzon gibi bir ilde ufak bi caddede x-ray cihazından bahsediyorsunuz?? resmi devriyeleri arttırmanız yeter....
AHMED KARAKAYA 10 yıl önce
eğer sükuneti sağlamak istiyorsanız sivil polislerle donatın orayı cihazlarla değil ,yavaş yavaş trabzonu yaşanacak yer olmaktan çıkartacaksınız.
AHMED KARAKAYA 10 yıl önce
etrafınıda demir tellerle çevirin,akşam 8 de yat verin,sabah 7 de spor,8 de yemek,9 da eğitim.
yasın 10 yıl önce
Sn emniyet müdürü FB maçındaki uygulamaları ile çok tartışılmıştı. Belliki gündemde kalmayı seviyor. Trabzon'a uyum sağlamak ta belliki zorlanıyor, insanların içine karışarak xray cihazını gerektirecek kaç tane alet veya kesici bulacak acaba.
OnAir_TS 10 yıl önce
rahat durdugun sürece trabzondan güvenli bir sehir yoktur.
s.uzun 10 yıl önce
21 yıllık hayatımda böyle saçma fikir duymadım. Oldu olacak binaların tepelerine de 1er keskin nişancı koyalım tam olsun. böyle saçma fikir olamaz.
ADIL 10 yıl önce
Bu olsa gerek.Zaten vatandaş prosedürlerden bıkmış.Uzun sokak halka açık giriş çıkışta hiçbir engelle karşılaşmak istemiyor.Burası hapishane değil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@