Uzunsokak esnafı tepkili

Trabzon’un en işlek caddesi olan Uzunsokak’ı mesken tutan küçük yaştaki çocuklar yol ortasında sigara içiyor vatandaşı rahatsız ediyorlar. Yaştaşları okuldayken onlar Uzunsokak’tan çıkmayan gençler esnafla sık sık tartışırken ve olay çıkaran çocuklar soka

Bölgesel 06.12.2014, 11:44
Uzunsokak esnafı tepkili
Trabzon’un en işlek caddesi olan Uzunsokak’ı mesken tutan küçük yaştaki çocuklar yol ortasında sigara içiyor vatandaşı rahatsız ediyorlar.
 
Yaştaşları okuldayken onlar Uzunsokak’tan çıkmayan gençler esnafla sık sık tartışırken ve olay çıkaran çocuklar sokak ortasında sigara içerek vatandaşları da rahatsız ediyor. Uzunsokak güven timi zaman zaman gerekli önlemi alsa da bu görüntülerin önüne geçilemiyor. Aileleri tarafından kontrol altına alınmayan ve sokaklara bırakılan çocuklara kim sahip çıkacak? Geleceğin teminatı olan gençler sokaklarda yok oluyor. Gerekirse çocukların ailelerine ceza kesilmesini belirten esnaflar şunları söyledi:
 
“Geliyorlar ara sokaklarda bulunan dükkanlarımızın önünde oturup sigara içiyorlar. Esnaf olarak uyarıyoruz bizi dinlemiyorlar. Müşterilerimiz de bu durumdan şikayetçi oluyor. Onları kendi çocuğumuz yerine koyuyoruz ve çok üzülüyoruz. Yaştaşları okullarda eğitim görürken onlar burada yanlış hareketler yapıyorlar.
 
Bu gençlerimizi el ele verip sevgiyle büyütmeliyiz. Trabzon valiliği ve Trabzon emniyeti bu gençlere sosyal imkanlar sağlamalı ve sahip çıkmalı. Gerekirse ailelerine ulaşmalı ve karakola çağırmalı. Eğer aileler çocuklarına yine sahip çıkmıyorlarsa ailelere ceza kesilmelidir. Her aile çocuğunun iyi yetişmesini ister.”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
adil türk 7 yıl önce
Rahatlığa alışmışlar.Çalışmadan her imkana sahip olma .Rahat iş kolay iyi para kazanma düşüncesi hep akıllarında.Hayatı öğrenemeden yanlış yollarda kendilerini buluyorlar.İleride çok çile çekecekler.Fakat dürüst insanlarada çektirecekler belli.Ahlaki durumlarını ise sçylemeye gerek yok.
oflu 7 yıl önce
MAALESEF...herkes çocuklarına SAHİP çıksın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@