7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Uzungöl'de teleferiğe ne oldu?

Trabzon'un Çaykara İlçesi Uzungöl ile Graster Yaylası arasında yapılması planlanan 21 Milyon Euro değerindeki teleferik projesinde yetkili şirket bir tülü başlayamadı. Teleferik projesi Trabzon'un  Büyükşehir belediyesi olması ile kapanan beldelerden bir

Bölgesel 02.04.2014, 10:20
Uzungöl'de teleferiğe ne oldu?

Trabzon'un Çaykara İlçesi Uzungöl ile Graster Yaylası arasında yapılması planlanan 21 Milyon Euro değerindeki teleferik projesinde yetkili şirket bir tülü başlayamadı. Teleferik projesi Trabzon'un  Büyükşehir belediyesi olması ile kapanan beldelerden bir tanesinin de Uzungöl olması nedeni ile olduğu için sekteye uğradı. Uzun süren proje çalışmaları ile yüklenici firmanın tek kazma vurmaması ise acaba projenin yapımı durdu sorusunu akıllara getirdi.

İMZALAR ATILACAKTI

Proje yapımının merkezi Fransa'da olan Çaykaralı İş Adamı Metin Beyazyüz'ün, Beyaz Anadolu Şirketi üstlenmiş. Şirketin Türkiye Sorumlusu Ömer Bayraktaroğlu, " Her hangi bir maddi sıkıntı yok. Önce İnşaatının mekanik bölümünü yerleştireceğiz. 2009 yılından buyana uğraşıyoruz. Bürokrasi daha erken aşılsa daha erken başlardık. Kadastro sıkıntıları var bunlar  halletmemiz gerek. Daha önce Uzungöl Belediyesi ile bu işleri görüşüyorduk. Fakat o kapandı. Şimdi İse Çaykara belediyesi ile birlikte yeniden görüşmelere başladık."dedi. 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@