TÜMSİAD’dan birlik ve beraberlik çağrısı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Trabzon Şube Başkanı 5084 sayılı Teşvik Yasası’nın sürmesi ile ilgili mücadelede Trabzon’ da görev yapan STK’ların sorumluluk ve inisiyatif almadıkları yönünde yapılan bazı açıklamaların kendilerini üzdüğünü be

TÜMSİAD’dan birlik ve beraberlik çağrısı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Trabzon Şube Başkanı 5084 sayılı Teşvik Yasası’nın sürmesi ile ilgili mücadelede Trabzon’ da görev yapan STK’ların sorumluluk ve inisiyatif almadıkları yönünde yapılan bazı açıklamaların kendilerini üzdüğünü belirterek “Çözüme giden yol başkalarını eleştirmek değil, hep beraber hareket ederek tam bir birlik içinde hareket ederek olacaktır” dedi. 

Trabzon’da geçtiğimiz günlerde 5084 sayılı Teşvik Yasası’nın sürmesi ile ilgili bazı sivil toplum örgütlerinin yapmış oldukları ortak açıklamaya vurgu yapan Atmaca “Yapılan bu toplantıda Trabzon’da hizmet eden sivil toplum örgütlerinin sorumluluk ve inisiyatif almadıkları yönünde talihsiz bir açıklama yapılmıştır.
 
Yapılan bu açıklama sorumluluğu kendi üzerinden atmak dan başka hiçbir mana taşımamaktadır. Zamansız ve yersiz yapılan bu açıklamadan bu kurumların yetkililerinin kendi görev ve sorumluluklarının farkında olmadıkları açıkça anlaşılmaktadır.
 
Bizler TÜMSİAD olarak Trabzon’da faaliyet gösterdiğimiz ilk günden bu yana üyelerimizin sorunlarını çözmek ve yeni ufuklar açmak yönünde sayısız çalışmalar içinde bulunduk. Ayrıca Trabzon’da faaliyet gösteren tüm STK’larla bir araya gelerek ortak paydada buluşarak ‘Trabzonumuza daha fazla nasıl faydalı oluruz?’ amacıyla çalışmalar yaptık. Bu toplantılarda 5084 sayılı Teşvik Yasası’nın uzatılmasının gerekliliğini 6 ay öncesinden bildirdik.
 
Ancak üzülerek söylüyorum ki bu kurumların yetkilileri bu çalışmalara katılmadıkları gibi Trabzonumuzu ilgilendiren hiçbir çalışmaya da STK’ları tam bir bütünlük içinde katmamış ve tek otorite kendilerini görmüştür” ifadelerini kullandı.
 
“Eksiklikleri kendinde görmeyerek STK’lara yüklenenlere soruyorum” diyen Atmaca “5084 sayılı Teşvik Yasası’nı sonlandıran kanun 31.12.2012 tarihinde sonlanacağını bilmiyor muydunuz? Teşvik Yasası açıklanmadan Trabzon’un 5. Bölge teşvik kapsamına alınması için ne yaptınız? Trabzon’un 3. bölge teşvik kapsamında olduğu açıklandıktan sonra bunun değiştirilmesi noktasında hangi STK ile ortak hareket ettiniz? 5084 sayılı teşvik yasasının sona ermesi esnafımızı, tüccarımızı ve üreticimizi zor durumda bırakacağı açıktır.
 
Teşvikin sona ermesi istihdamı da düşüreceği açıktır. Bilinmesi gerekir ki çözüm giden yol başkalarını eleştirmek değil, hep beraber hareket ederek tam bir birlik içinde hareket ederek olacaktır” diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.