TTSO'dan Başbakan'a 4. Bölge Mektubu

Teşvik paketinde Trabzon’un 3. bölgedeki yerinin 4. bölge olarak düzeltilmesi için talepte bulunuldu.Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen yazıda İllerin sosyo ekonomik gelişmişlik sıralamasında Trabzon’un y

TTSO'dan Başbakan'a 4. Bölge Mektubu

Teşvik paketinde Trabzon’un 3. bölgedeki yerinin 4. bölge olarak düzeltilmesi için talepte bulunuldu.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen yazıda İllerin sosyo ekonomik gelişmişlik sıralamasında Trabzon’un yerinin 4. Bölgede bulunduğu gerekçesiyle yeni teşvik paketinde durumun düzeltilmesi talep edildi.  Yazıda, yeni 5084 sayılı  teşvik yasası ile ilgili düzenleme yapılacağı müjdesi veren Başbakan’ın Mardin konuşması nedeniyle de teşekkür edildi.
 
Konu hakkında ayrıca Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kalkınma Balkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, TOBB Başkanı M. Rifat Hısarcıklıoğlu ve Trabzon Milletvekilleri de bilgilendirilerek destek istendi.
 
TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu imzalı yazı şöyle:  “Sayın Başbakanım, 5084 sayılı Teşvik yasası ile ilgili olarak yeni bir çalışma yapılacağı duyumunu Mardin konuşmanızdan memnuniyetle öğrenmiş bulunuyoruz.
 
Yeni hazırlanacak teşvik sisteminde ekte sizlere sunduğumuz tabloda da görüleceği üzere İllerin sosyo – ekonomik gelişmişlik sıralamasında Trabzon’un yeri 4. Bölge olarak görülmektedir. Daha önce hazırlanan teşvik paketinde Trabzon 3. Bölge olarak belirlenmiştir. Bu nedenle konumumuz yeniden değerlendirilerek şimdi hazırlıkları yapılan yeni istihdam teşvik paketinde Trabzon’un yerinin 4. Bölge olarak belirlenmesini istiyoruz.
 
 Trabzon’un yeni hazırlanan teşvik paketinde 4. Bölge olarak belirlenmesi için yardımlarınızı arz ederiz.”

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler