alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'un opera binası öksüz!

 Mimarlar Odası Trabzon Şubesi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlatılan Trabzon Opera Binası ile ilgili belgesel filmi ilk kez Trabzon’da gösterime sunuldu. Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan film gösterisine Trabzon Vakıflar Bölge

Bölgesel 07.05.2012, 17:08
Trabzon'un opera binası öksüz!

 

Mimarlar Odası Trabzon Şubesi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlatılan Trabzon Opera Binası ile ilgili belgesel filmi ilk kez Trabzon’da gösterime sunuldu. 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılan film gösterisine Trabzon Vakıflar Bölge Mazhar Yıldırımhan, Mimarlar Odası Trabzon Şube Başkanı Sayım Adanur ve az sayıda davetli katıldı. Film 1958 yılında yıkılan Trabzon Opera Binasını konu olarak alınırken, Opera Binası'nın büyük boy bir maketini eski yerine kuracaklarını ve binayı anılarda yeniden canlandırmaya çalışacaklarını anlatan belgeselde salonun boş olması dikkatlerden kaçmadı. 

Belgesel filmi izletilmeden önce bir açıklama yapan Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan "Normalde bu gibi salonlar hep dolu olur, oturmaya yer bile bulamazsınız ama bu gibi şeylere nedense Trabzon halkı pek ilgi göstermiyor” dedi.

Öte yandan belgesel filimine emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşlara çeşitli ödüller verildi. 

 

Yorumlar (2)
AHMED KARAKAYA 10 yıl önce
opera binasının sinema ve tiyatroların kralı vardı Trabzonda
tkbd61 10 yıl önce
alooo sayın yıldırımhan milletin karnı aç önce bu işi halledin opera binasınıda yapın karşı değiliz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@