Trabzon'un hünerli kadınları belgelerini aldı

Trabzon Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR’un ortaklaşa düzenlediği ‘Sanat ve Tasarım Yüzey Süsleme’ kursunun sergi ve belge töreni, Trabzon Belediyesine ait  çok amaçlı salonunda yapıldı. Ev Hanımlarına meslek kazandırma amacı ilen gerçekleşt

Trabzon'un hünerli kadınları belgelerini aldı

Trabzon Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR’un ortaklaşa düzenlediği ‘Sanat ve Tasarım Yüzey Süsleme’ kursunun sergi ve belge töreni, Trabzon Belediyesine ait  çok amaçlı salonunda yapıldı. 

Ev Hanımlarına meslek kazandırma amacı ilen gerçekleştirilen kursun sertifika törenine Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Özel İdare Başkanı Haydar Revi, Meclis Başkan Vekili Nusret Onur , Trabzon Belediyesi  Ak Parti Grup Başkan Vekili Fahrettin Aksoy, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selim Çelenk,  Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, Belediye Meclis üyeleriyle ile birlikte kursiyerler katıldı.
 
4 ay süren kursun sonunda kara kalem çalışması, seramik boyama, ahşap süsleme, yağlı boya çalışması ve dekoratif süsleme alanında nitelikli kişiler haline gelen  25 kursiyer belgelerini aldı. Kursiyerlerin çalışması sonucu 190 adet seramik çalışması, 25 adet yağlı boya tablo ve 62 adet kara kalem tablonun bulunduğu sergi,  Belediyenin Çok Amaçlı salonunda 4 gün boyunca  açık kalacak. 
 
Törende bir  konuşma yapan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu tür projelerin devamının geleceğini belirterek, “Ev hanımlarının hünerlerini  sosyal hayata yansıtıp değerlendirmeleri açısından bu tarz kurslar iyi bir fırsat oluyor.
Buradaki amacımız bölgemizde yaşayan ev hanımlarımızın ne kadar hünerli olduklarını gösterebilmeleriydi. Ne kadar başarılı olduklarını da ortaya koydukları eserlerinden de görebiliyoruz. İşte bütün hüner, sanat bu farklılıkları ortaya çıkarabilmekte.
 
Böylece hanımların neler yapabileceklerini hep birlikte görmüş olduk. Belediye olarak hanımlarımızın eserlerini sergileyip satabilecekleri güzel bir yer  temini çabası içerisindeyiz inşallah en kısa zamanda bu yerinde faaliyete geçmesiyle hanım kardeşlerimize daha iyi destek olmuş olacağız.” dedi.
 
Kursa katılan bütün bayanları kutlayan Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler sergiyi gezerek salondan ayrıldılar.
 

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bölgesel