Trabzon'u ne kadar yıkarsak!

Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 132 adet binanın yıkım ihalesi gerçekleştirildi.Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ihale süreci tamamlanan 132 adet binanın yer aldığı 78 bin metrekarelik alan

Trabzon'u ne kadar yıkarsak!

Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 132 adet binanın yıkım ihalesi gerçekleştirildi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ihale süreci tamamlanan 132 adet binanın yer aldığı 78 bin metrekarelik alanda yıkım çalışmalarının başlayacağını söyledi. Pelitli'nin eski Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı’ya geçmişte gösterdiği özveri için de teşekkür eden Genç “Çok uğraştı, çabaladı bunu biliyorum. Şimdi Pelitli mahallemizde devam eden kentsel çalışma doğrultusunda yıkım ihalesini gerçekleştirdik. İç içe geçmiş binalar ve hiçbir sosyal donatısı olmayan bu alan yeni yüzüyle halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır.

1-006.jpgBurada Pelitli mahallemiz sakinlerinden biraz daha sabır istiyoruz. Yıkım çalışmaları yapılırken yıkım alanlarının içerisine çocukların veya işi olmayan hiçbir vatandaşın güvenlik tedbiri açısından girmemesi önem taşımaktadır. Kentsel dönüşüm projelerinin organizatörü belediyedir. Vatandaşımızı kentsel dönüşüme inandırmanın, uygulamanın başarıya ulaşması açısından belediyelerin büyük önem taşıdığını biliyorum. Demokrasilerde halka rağmen icraat yapılamayacağını, halkın kentsel dönüşüme dahil edilmesinin her zaman birinci öncelik olması gerektiğini söylüyorum" dedi.

Trabzon’un çarpık yapılaşmasına hep itiraz etmiş birisi olduğunun altını çizen Genç, "Geçmişte ‘Trabzon’da bu saatten sonra yapacak değil, yıkacak bir belediye başkanına ihtiyaç var’ demiştim. Şimdi ben de belediye başkanıyım. TOKİ başkanımla konuşuyorum ve bunu söylüyorum; Trabzon’u ne kadar yıkarsak o kadar güzelleştiririz. Ben bu şehirde çarpık yapılaşma adına ne kadar yıkabileceksem yıkacağım. Büyükşehir belediyemiz ile bu işleri konuşuyoruz. Şimdi düşünün hiçbir sosyal alanı olmayan sağlıksız mekânlarda sağlıklı nesillerin yetişmesi mümkün mü, değil. Bu nedenle ben Ortahisar’da ne kadar yeşili artırabilirsem kendimi mutlu addedeceğim. Hizmette devamlılık esastır. TOKİ ile yürütülen çalışmaların dışında kendi imkânlarımızla da yeni yaşam alanlarını şehrimize kazandırmaya çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler