kebir reklamı

Trabzonluya büyük görev

Trabzonlu hemşehrimiz Malatya Valisi Ulvi Saran, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na getirildi.Saran, güvenlik politikalarının ve stratejilerinin belirlenmesinde büyük bir ağırlığı olan böyle önemli ve hassas bir göreve atanmış olmaktan büyük bir onu

 Trabzonluya büyük görev

banner197

Trabzonlu hemşehrimiz Malatya Valisi Ulvi Saran, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na getirildi.

Saran, güvenlik politikalarının ve stratejilerinin belirlenmesinde büyük bir ağırlığı olan böyle önemli ve hassas bir göreve atanmış olmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi.

Saran'ın Kamu Müsteşarlığı görevine atanması Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında "Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +7600 ek göstergeli Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına, Malatya Valisi Doç. Dr. Mehmet Ulvi SARAN’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 71 ve 74 üncü maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür" denildi.

SARAN: BÜYÜK ONUR DUYUYORUM

Malatya Valisi iken Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atanan Ulvi Saran “Böyle önemli ve hassas bir göreve atanmış olmaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Vali Saran, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atanması ile ilgili açıklama yaptı.

Saran, güvenlik politikalarının ve stratejilerinin belirlenmesinde büyük bir ağırlığı olan böyle önemli ve hassas bir göreve atanmış olmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi.

Ulvi Saran, Malatya'da görevde geçirdiği 3 yıllık sürenin kendisi için büyük bir onur ve iftihar vesilesi olduğunu belirtti.

Malatya Valiliği'ne yeni atanan Vasip Şahin'in de son derece liyakatli ve iyi bir idareci olduğunu kaydeden Saran, “Malatya'ya hizmette üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Tamamlanmış olanların yanında başlatılmış olup halen uygulama aşamasında bulunan projelerin geliştirilmesi ve sonuçlandırılması, ayrıca ilin kalkınmasına yeni projelerle hız kazandırılması hususunda nöbeti devralan Sayın Vali'mizin çok ciddi katkılarının olacağına inanıyorum” diye konuştu.

ULVİ SARAN KİMDİR ?

1958 Trabzon / Çaykara ilçesi doğumludur. Babası Ali Kemal Saran, annesi Hatice Hanım’dır. İlköğrenimini Trabzon/Arsin İlçesi Merkez İlkokulu’nda, ortaöğrenimini 1976 yılında Trabzon’da tamamladı. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1980’de Teşvik Uygulama Başkanlığı İhracatı Takip Şubesi’nde çalışmaya başladı. 1982’de Kaymakamlığa giriş sınavını ikincilikle kazandı. Daha sonra Trabzon Maiyet Memurluğu, İkizdere, (1984), Kavak (1985-86), Kalkandere(1986-88), Akyaka (1988-90) Kaymakamlığı, Kars Vali Yardımcılığı (1990), Kars Vali Vekilliği (1991) görevlerinde bulundu. 1990’da Akkaya Kaymakamlığı sırasında kendisine “Fahri Hemşehrilik Beratı” verlidi.

 

[PAGE]

1992’de Mülkiye Müfettişi ve daha sonra Mülkiye Başmüfettişliği (1993- 2003) görevlerinde çalıştı. 2003 yılında Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atandı.

M. Ulvi Saran, 1985’de TODEİE’yi bitirerek Kamu Yönetimi Uzmanı oldu. 1987’de Ankara Üniversitesi SBF’nde de Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

1990 yılında da Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1990-1991 yılları arasında mesleki incelemelerde bulunmak üzere İçişleri Bakanlığı’nca ABD’ye gönderildi.

“Küreselleşme Sürecinde Kamu Yönetiminde Değişim ve Kamu Hizmetleri Alanında Toplam Kalite Yönetimi” konulu tezi ile Doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tamamlayarak Doktor unvanını aldı.

2002 yılında Pittsburgh Üniversitesi/Graduate School of Puplic and International Affairs’de 8 ay süre ile misafir bilim adamı ve araştırmacı olarak çalıştı.

Kaymakamlık kurslarında, Mahalli İdareler Personel Eğitimi kurslarında öğretim elemanı olarak bulundu. Mesleği ile ilgili projeler hazırladı. Kamu yönetimi, yerel yönetimler, devletin değişimi, kamu yönetiminin yeniden yapılandırılması, mülki idare sistemi. Siyasal gelişme ve toplam kalite yönetim alanlarında çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri yayımlandı. Çalışmalarından ötürü muhtelif valilerden takdirnameler (1985-90), Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’ndan da “Takdir Belgesi” ile ödüllendirildi (2000).

Türk İdareciler Derneği, Türk İdareciler Vakfı, Mülkiyeliler Birliği, Siyasal Bilgiler Mezunları Araştırma Vakfı, Türkiye Yazarlar Birliği üyesi, Akkaya Hizmet Vakfı Kurucu üyesi, Kamu Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olan M. Ulvi Saran iyi derecede İngilizce, Arapça, biraz da Fransızca ve Farsça bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
arabesque - 5 yıl önce
hayırlı olsun Allah utandırmasın