alexa metrics

banner536

Trabzonlu şehit ailelerinden 'BDP' tepkisi!

Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Karaca yaptığı basın açıklamasında BDP’li vekillerin Karadeniz Gezisine tepki gösterdi.Karaca açıklamasında şu ifadeleri kullandı;Sayın Trabzonlu'lularÖnce imralı süreci, şimdid

Bölgesel 19.02.2013, 12:45
Trabzonlu şehit ailelerinden 'BDP' tepkisi!

Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Karaca yaptığı basın açıklamasında BDP’li vekillerin Karadeniz Gezisine tepki gösterdi.

Karaca açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

Sayın Trabzonlu'lular

Önce imralı süreci, şimdide çözüm süreci diye adlandırılan bir sürecin içinde bulunmaktayız. Sayın Başbakanımız; siyasi hayatıma mal olsa da bu yoldan dönmem diyor, sözde siyaset yapan Bdp milletvekilleri sürece destek verdiklerini beyan ediyor, diğer taraftan dağdaki teröristbaşı kesinlikle silah bırakmayız diyor. 
 
Türk halkı artık bu süreci doğru okuyup bir şeylere karar vermesi gerekir. Neden bu tür diyaloglar sadece kış aylarında yapılıyor, yoksa buda diğerleri gibi bir kandırmaca mı? yıllardır aynı tiyatro oynanıp duruyor.
Şimdide terörün uzantısı olan sözde siyaset yaptıklarını söyleyen bdp milletvekilleri çıkmışlar şanlı Karadeniz halkına bu süreci anlatacaklarmış?  Karadeniz halkının terörle yatıp kalkan, terör örgütüne üyeliğinden 9 yıl hapis cezası alan birinden öğrenecek hiç bir şeyi olamaz. Gelip acaba dağda askerlerimize nasıl pusu kurup şehit ettiklerini mi anlatacaklar. 
 
Önceleri Karadeniz'e sızmaya çalışan eli kanlı terör örgütü bunu başaramayınca, uzantıları olan sözde siyasetçileri ile bunu yapmayı denemektedirler. Amaçları provakasyon yapmaktan başka bir şey değildir. Terör örgütüne destek verdiklerinden milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılacağını söyleyen Hükümet neden bu sürece destek veriyor?
 
Değerli Trabzon halkı şunu bilsin ki, akan kanın durmasını bu acıyı yaşayan bizler kadar isteyen kimse olamaz. Ama bu sürece barış olacak, terör bitecek diye bakanlar en kısa zamanda nasıl yanıldıklarını ve kandırıldıklarını anlayacaklardır. Varsa böyle bir süreç bunu bize bizim seçtiğimiz milletvekilleri açıklasınlar. Yada neden açıklayamadıklarını anlatsınlar.
Karadeniz halkı misafirperverdir, vatanını, milletini seven koruyan hiç kimseyle derdi olmaz. Ama gelenler şunu bilsinler ki Trabzon'da kandırabilecekleri bir tek Trabzon'lu olamaz. 
Son olarak da bizler Trabzon Şehit Aileleri olarak bu ziyaret  sürecini yakından takip ettiğimizi ve Trabzon'da terörün uzantısı sözde siyasetçilere yer tahsis eden ve ellerini sıkan hiç kimsenin bundan böyle sıkacak bir şehit yakını eli bulamayacağını tüm Trabzon kamuoyunun bilmesini isteriz.

 


Yorumlar (2)
kadirbilir 9 yıl önce
bu bdp heyetinin karadeniz turuna çıkması ve karadenizi nsanıyla dalga geçer gibi 'barış sürecini' anlatacağız demesi tam bir küstahlık örneğidir, karadeniz insanının her türlü demokratik tepkiyi göstermeye hakkı vardır, kimseye hoşgeldin deme mecburiyeti de yoktur, gösterilen tepkilere dil uzatanlar kınayanlar dürüst olmak istiyorlarsa önce taş atan o çocukları, sağı solu molotoflayan o çocukları eleştirsinler, o çocuklara gelince demokratik tepki oluyorsa burada atılan taşlar da demokraik tepki olur.
osman TÜRK 9 yıl önce
Başbakanın kabul etmediği Biz Türk milleti olarak sizlere her

konuda destek verceğimize inanabilirsizzniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@