Trabzon'lu öğrencinin örnek davranışı

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde ilköğretim 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Kaan Karadeniz dürüstlüğü ile herkese örnek oldu. Vakfıkebir Osman Tan İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Kaan Karadeniz, Sosyal Bilgiler dersi sınavından 71 almasına

Trabzon'lu öğrencinin örnek davranışı

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde ilköğretim 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Kaan Karadeniz dürüstlüğü ile herkese örnek oldu. 

Vakfıkebir Osman Tan İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Kaan Karadeniz, Sosyal Bilgiler dersi sınavından 71 almasına rağmen “e-okul” sistemine 88 olarak girildiğini gördü. Karadeniz, Okul Müdürü Ahmet Karahasan’a başvurarak notunun sisteme yanlış yazıldığını belirterek düzeltilmesini istedi. Karadeniz’in başvurusu üzerine okul yönetimi ders notundaki yanlışlığı düzeltirken, kendisine bu dürüstlüğünden dolayı ödül verdi.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Ahmet Karahasan, “Öğrencimiz bize gelerek ‘öğretmenim notumu yanlış girdiniz’ dedi. ‘Sosyal Bilgiler dersinde 71 aldım ama sisteme 88 olarak girdiniz’ dedi. Biz baktık gerçekten not 88, öyle girilmiş. Öğrencimiz sosyal bilgiler kitabını getirdi onun arkasına derslerden aldığını notları yazıyordu. Bize onu da kitabından teyit ettirdi.
 
Biz öğretmeniyle görüştük gerçekten not yanlış girilmiş. Biz sonra öğrencilerin bu örnek davranışı nedeniyle ödül verdik. İlçemiz tarafından öğrencimize ödül verildi. Bu davranışı okulda çok büyük bir yankı uyandırdı. Her öğrenci notunun yükseltilmesini istediği bir ortamda kendi notunu düşürmek için okul yönetimine müracaat eden öğrencimiz Kaan Karadeniz, öğrencilerimiz açısından da örnek oldu” dedi.
 
Anne Yıldız Karadeniz ise oğlunun bu hareketinin kendileri için gurur kaynağı olduğunu ifade ederek “Kaan doğruluğu, dürüstlüğünü bir kez daha kanıtlamış oldu. Notun önemli olmadığı yalan konuşmanın yanlış olduğunu ifade etti. Biz evde dürüstlüğün önemli olduğunu, yalan konuşmanın kötü bir davranış olduğu anlatıyoruz. Tabi bunun için okulda önemli bunun için okuldaki müdürüne ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Babası Mehmet Karadeniz ilçede bulunan bir işletmeye nakliyecilik yaparken, annesi Yıldız Karadeniz ise el işi yaparak aile bütçesine katkı yapmaya çalışıyor. İlköğretim 4. sınıf öğrencisi Kaan Karadeniz, “Yalan söylemenin çok kötü bir şey olduğunu öğretmenlerimiz sürekli bizlere söylüyor. Bende yalan söylememek için böyle bir davranış sergiledim. Bütün arkadaşlarıma yalan söylememelerini tavsiye ediyorum” açıklamasında bulundu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
isa sayar
isa sayar - 7 yıl Önce

İşte gerçek bir müslüman ailenin gerçek bir müslüman oğlu. Şu olay CHP'li bir ailenin başına gelse çıtını çıkarmazdı

İNANÇ ARSLAN
İNANÇ ARSLAN - 7 yıl Önce

Hiç bir parti yi tutmam fakat isa böyle bir tabir kullanman çok mu çok yanlış ...

serdar sağlam
serdar sağlam - 7 yıl Önce

Allah zihin açıklığı versin.. çocuğu tebrik ediyorum.. isa kardeş dürüstlük gibi insani bir değerin içine partiyi karıştırıman talihsizlik olmuş.....

murat payyu
murat payyu - 7 yıl Önce

isa kardeşim çok koyu bir AKP li olarak yazdığın yorumun ayrımcılığa kutuplaştırmaya yönelik.farkında olmadan bu yanlışları bir çoğumuz yapıyoruz daha sakin ve düşünerek yorum yapmalıyız bu düşünce hem sana hemde mensubu olduğun kesime zarar verir CHP MHP AKP de çok şükür müslümanlar müslümanlık başkadır müslümanlığı yaşamak başka yaşayanla yaşamayan arasındaki fark yanlızca ALLAH katında farklıdır bizler bu ayrımı yaparsak yanlış yaparız ...

EMRAH BİBEROĞLU
EMRAH BİBEROĞLU - 7 yıl Önce

İSA SAYAR, AİLENİN HANGİ PARTİLİ OLDUĞUNA NERDEN KANAAT GETİRDİN? İKİNCİSİ KİMİN NELERİ YEDİĞİNE BAKINCA... MESELA O DEDİKLERİNİN ÇOCUKLARININ GEMİLERİ VAR YA HANİ.. ÇOK DÜRÜSTLER DEĞİL Mİ..

hakan sentürk
hakan sentürk - 7 yıl Önce

yobazlığın tarifinin yapılmak istense tam olarak bunu ifade edemezdik...İsa beyin yaptığı şeydir... desem herkes anlar. İsa bey bence herkesten ezür dilemeli....Çünkü islam dinine ve müslümanları yobazlık seviyesinde göstermeye çalıştı....bu ülke müslüman ülke... her partinin dini yoktur.......hepsi müslümandır.

Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 7 yıl Önce

Ben de üniversite 1. sınıfta Anayasa dersi sınavından 20 almıştım. Ama sisteme 50 yazılmıştı ve geçmiş gözüküyordum. Sonra gidip durumu söyledim düzelttiler ve dersten kalmış oldum :D Kimse bana ödül vermedi. Sonra 2. sınıftayken vermiştim de kurtulmuştum :D

SIRADAKİ HABER

banner513