Trabzonlu köylünün isyanı

Haber61.net – Haber Servisi – Trabzon’un  Çaykara ilçesi Uzuntarla köyünde yapılan ve sayıları 5’in üzerinde olan HES projelerine köylünün göstermiş olduğu tepkiyi kısa filme çeken köylüler Sosyal medyada yayımladı.Köylülerden birinin tepkisi ise dikkat ç

Bölgesel 25.08.2014, 11:05
Trabzonlu köylünün isyanı

Haber61.net – Haber Servisi – Trabzon’un  Çaykara ilçesi Uzuntarla köyünde yapılan ve sayıları 5’in üzerinde olan HES projelerine köylünün göstermiş olduğu tepkiyi kısa filme çeken köylüler Sosyal medyada yayımladı.

Köylülerden birinin tepkisi ise dikkat çekti. HES’e karşı geldiği için vatan haini ilan edildiğini anlatan genç 10 kez köyden kovulduğunu dile getirdi.

İşte o kısa film…Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
oktay kücük 7 yıl önce
kardesim bu insanliklan olmiyacak pkk gibi yakacaksin araclarini kacacaksin bak ozaman heykelimizi bile dikerler pkk nin heykelini diktikleri gibi
isa sayar 7 yıl önce
Devletin yaptığı yatırımlara isyan edene başka ne denir? Baraj yapılmasın da elektriği dışardan mı alalım? Sürekli elektriklerin kesildiği günler geride kaldı artık. AKP'nin enerji politikası sayesinde eskisi gibi kesintiler olmuyor. Dere kenarında rakı içemeyecekler diye barajlara karşı çıkıyor adamlar. Bu kadar vatanına düşmanlık olmaz.
Dmitri Prokovic Razumihin 7 yıl önce
1. O yatırımları devlet yapmıyor, özel sektör yapıyor.

2. Kimse baraj yapılmasın demiyor, sadece devletin kendi koyduğu kurallara, çıkardığı yönetmeliklere, ÇED gibi süreçlere dikkat edilerek yapılsın diyor.

3.İnsanlar dere kenarında ister namaz kılar ister rakı içer, konuyu dini boyutu çekmeyi siz iyi bilirsiniz gerçi.

4.Kesinti olmamasının sebebi o politika değil, dışarıdan gelen doğalgaz.Dünyanın pek çok yerinde bu tür yatırımlar olur, ama doğaya saygı duyarak yaparlar. Bizde ise denetim yeterli olmadığı için şirketler kamuoyunun gözünden uzak olan yerlerde yerel halkı kandırarak, tehdit ederek veya para vererek bu katliama devam etmekteler. sen ve senin gibilere ne kadar üzülsek azdır
osman osman 7 yıl önce
her yeri hes yaptilar elektrikte gram ucuzlama yok. madem ben yine ayni fiyattan elektrik alacagim ne diye bunca doga katliamina seyirci kalayim? kodomanlar para yesin diye mi agaclari sokturup dereleri kurutup daglari deldiriyoruz. sonra vatan haini yok yaa. geldiler doganin anasini bellediler bize dunyanin en pahali elektrigini satmaya devam ediyorlar. birileri kazaniyor ama biz degil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@