Trabzonlu kız zor durumda kaldı

‘Eyvah Düşüyorum’ adlı yarışma programında ‘dost kazığı’ deyimini açıklarken “Bir insana 10 kez verirsin, 1 kez vermezsin” ifadesini kullanınca sanal âlemde tıklanma rekorları kıran 26 yaşındaki Trabzonlu Zeynep Koloğlu, konuştu.Aslen Trabzonlu olan Koloğ

Bölgesel 15.06.2012, 11:16
Trabzonlu kız zor durumda kaldı

‘Eyvah Düşüyorum’ adlı yarışma programında ‘dost kazığı’ deyimini açıklarken “Bir insana 10 kez verirsin, 1 kez vermezsin” ifadesini kullanınca sanal âlemde tıklanma rekorları kıran 26 yaşındaki Trabzonlu Zeynep Koloğlu, konuştu.

Aslen Trabzonlu olan Koloğlu, “Programda iki kız arkadaşımdan yediğim kazığı anlatırken o cümleyi söyledim. Başka yöne çekildi. Oysa ben ‘İnsanlara ödün verdikçe, yardım ettikçe iyiyiz, yardımı kesince bizden kötüsü yoktur’ demek istemiştim.

1.5 saatlik konuşmamın 10 dakikası alınmış. Montajın azizliğine uğradım” dedi. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan, Fars diline duyduğu ilgiden dolayı ikinci kez üniversite sınavını kazanarak İÜ Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne giren 1. sınıf öğrencisi Koloğlu, aslında dilbilimci bir ailenin kızı. Koloğlu, Berlin Üniversitesi’nde siyasal ekonomi eğitimi gördükten sonra İÜ Alman Dili ve Edebiyatı’nı bitirerek tercümanlık yapan bir baba ile İÜ Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitiren bir annenin 4 çocuğundan biri.

ROMAN YAZMAK İSTİYOR

Farsça roman yazmak isteyen genç kız, “Görüntü internette yayılınca birçok eleştiriye maruz kaldım. Benimle ilgili bölüm tek bir sitede 20 bin tık almış.

Beni Esra-Ceyda kardeşlere benzetenler de oldu, kelime dağarcığımın kıt olduğunu söyleyenler de. Oysa böyle biri olmadığımı çevrem çok iyi bilir. Ben Mevlânâ ile Ömer Hayyam’ın eserlerini orijinal dilde okumak için Fars dili ve edebiyatı bölümüne girdim. Rezil olduğumu düşünmüyorum” diye konuştu.

Genç kız, “Kız arkadaşlarımdan bahsederken ‘İsimlerini ağzıma almıyorum’ dediğimde de, ‘isimlerini’ bölümünü atmışlar. ‘Verme’ sözünü böyle yorumlayanlar, tüm bilinçaltımızın şiddet ve seksten oluştuğunu savunan Freud’u haklı çıkarmış olur.

Olayı umursamıyorum. Ben utanmıyorum, benim sözlerime o yorumları yapanlar utansın” diyerek sözlerini noktaladı Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
MEHMET KARABEYAZ 9 yıl önce
GECMIS OLSUN KARDESIM BU BIZIM INSANIMIZIN ACIZLIGI VE MEDYANIN ADILIGI AMMA SEN SÖYLEMEK ISTEDIGINI KIMSE BILMESSE ALLAH biliyor onun icin rahat ol zaten ne olursa su an trabzonlu ve trabzonsporluya oluyor bunlar bizim sabrimizi deniyor amma ALLAH diyorki sabirli olan CENNETE gitecek onun icin sana da bi agabi tavsiyesi konusmadan düsün ve sonra konus cünkü sen trabuonlusun

slm ve saygilarimla

mehmet karabeyaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@