alexa metrics

banner560

banner572

Trabzonlu Doktor Van'ı terkediyor

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından darp edilen Doktor Oğuz Eroğlu, "faşist ve ırkçı" suçlamalarına ilişkin, "Asıl şimdi yaralandım" dedi.BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından darp edilen Doktor Oğuz Eroğlu, yaşadıklarını anlattı. Memleketi Tr

Bölgesel 22.04.2012, 11:35
Trabzonlu Doktor Van'ı terkediyor

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından darp edilen Doktor Oğuz Eroğlu, "faşist ve ırkçı" suçlamalarına ilişkin, "Asıl şimdi yaralandım" dedi.

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından darp edilen Doktor Oğuz Eroğlu, yaşadıklarını anlattı. 

Memleketi Trabzon’a dönen Eroğlu, Van’da artık can güvenliğinin olmadığını, yaşadıklarından dolayı mesleğinden dahi soğuduğunu anlattı. Eroğlu, milletvekili Üçer’in ‘faşist ve ırkçı doktor’ iddialarına ilişkin de, “Asıl şimdi yaralandım” dedi. 

Van Bölge Hastanesi’nde Üçer’in, kaza yapan eşi ve kızının tedavisini yaptığı sırada fiziksel ve sözlü saldırısına maruz kalan Dr. Eroğlu yaşananları şöyle aktardı: “Eşinin boynunda kesik, kızının karnında ağrı olduğunu biliyordum. Eğer bakmasaydım bunları nasıl bilirdim. Hatta bir ara eşi boyunluğunu çıkarmak istedi, ben izin vermedim. Birden gelip önce bana sonra diğer görevlilere bağırmaya başladı. Hastalara isimleriyle hitap etmeyi seviyorum, abla, teyze, ağabey diyorum. Sinirli olduğunu görünce ismiyle hitap etmek için adını sordum. Bana ‘Sen kim oluyorsun, adımı soruyorsun’ diye bağırmaya başladı. Hastanın başındayken yanıma geldi. Bir çocuk sever gibi, yanaklarımı ellerinin arasına aldı. İki eliyle aniden şamar attı.” 

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Milletvekili Üçer’in küfür de ettiğini söyleyen Dr. Eroğlu, “Bir yandan tekme atıyor, bir yandan küfrediyordu. Arkamı dönüp gittim. Hırsını alamadı, çıkışa geldi, yine tekme attı. Araya hastanenin güvenlikleri girdi. Yaptığı eşkıyalıktı” dedi. 

Üçer’in milletvekili olduğunu bilmediğini belirten Eroğlu, şöyle devam etti: “Ben doktorum, işime bakarım. Kim olursa olsun. Zaten televizyonlara çok çıkan biri değil ki, nereden tanıyayım. Eşi de benim aleyhimde konuşmuş, ‘ilgilenmedi’ demiş. Hakkımı helal etmiyorum eşine de.” Dr. Eroğlu, Üçer’in kendisine faşist, cemaatçi, ırkçı gibi sıfatlar kullanmasına, yediği dayaktan daha çok bozulduğunu belirterek, “Ben kesinlikle böyle biri değilim. Mart ayındaki Nevruz kutlamaları sırasında hastaneye polis de geldi, onlarca vatandaş da geldi. Hepsiyle aynı şekilde ilgilendim. Biz doktoruz, nasıl böyle şeyler düşünebiliriz” dedi.

"CAN GÜVENLİĞİM YOK"

Savcılığa giderek, milletvekili Üçer hakkında şikâyetçi olduğunu belirten Eroğlu, can güvenliğinden endişe ettiğini şu sözlerle anlattı: “13 ay oluyor ben göreve başlayalı. Depremde birçok arkadaşımızı kaybettik. Van’la ilgili hiç güzel anım kalmadı. Bu adam eşine dostuna söylese gelip beni vururlar. Şu anda Trabzon’a gidiyorum. Amirlerimin haberi var. Mesleğimden dahi soğudum. Bir arkadaşımı bıçakladılar. Biz bu tür muamelelere sürekli maruz kalıyoruz. Sadece benim başıma gelmiyor.”  Eroğlu, Sağlık Bakanı ile pek çok yetkilinin aradığını ve ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulunduğunu da söyledi.


Yorumlar (8)
sempeer 10 yıl önce
Medeniyetsiz insanlar böyle vakalara basvururlar. TR de adalet varsa bu kendine milletvekili sayan kisiye ceza vermelidir. Ama Türkiye böyle bir yer. Güclü her zaman gücsüzü zengonde fakiri ezer.
sametkadirli 10 yıl önce
bu ülkede en çok dokunulacak kişiler milletvekilleri bakanlar iken dokunulmaz olan onlar bu sistemi anlıyamıyorum halkın seçtiği kişi hiçmi hata yapamaz haşa sanki peygamber bunlar ..benim vergilerimle zıkkımlanan sonrada yediği çanağa pisleten devletin polisinden doktorundan hizmet alıp sonra ona böbürlenen bu teröristvekilleri ALLAH ISLAH EYLESİN
vakfıkebirkanka 10 yıl önce
Sn. doktor hemşehrime çok üzüldüm.Ama bu sıfatlara muhatap olmak için Van a gitmeye gerek yokki.Orada bölücü bir yaratık kullanmış.Burada ise başbakan bizim için bu sıfatları sık sık kullanıyor.Ne kadar benzeşiyorlar değil mi ?
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Senin orda çalışman hata zaten hemşo boşver gel doğru dürüst bi yerde görev yap ya
ali ihsan. 10 yıl önce
Boşver, takma kafana...İnsan olana doktor, hayvan olana veteriner gerek.
YOKYA 10 yıl önce
dr.oğuz bey daha önce farabi acil servisteydi,mecburi hizmet için vana gitti,MİLLETVEKİLLERİNE gereğinden fazla önem verirseniz daha çok şeyler olur,devlet bir an önce vekillerin haklarını sınırlamalı.KIRMIZI PLAKA da vereceklermiş,ayıptır be böyle yaparsan doktorada öğretmenede hemşireyede saldırır bunlar
YOKYA 10 yıl önce
diyorki kim çalışana saldırırsa karşısında beni bulur,eeee ne olur sonra ,yapmazsın bişey çalışan dayak yediğiyle kalır
ADIL 10 yıl önce
Bunların milletvekili bile sahibine benziyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@