Trabzon'daki Üst geçit TBMM'de

Trabzon’un Ayasofya mahallesi, Sahil Caddesi’nde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan üstgeçidin bir tarafının rampa, diğer tarafının ise merdivenli olarak inşa edilmesi CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu tarafından hazırlanan soru önerg

Bölgesel 11.10.2012, 15:15
Trabzon'daki Üst geçit TBMM'de

Trabzon’un Ayasofya mahallesi, Sahil Caddesi’nde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan üstgeçidin bir tarafının rampa, diğer tarafının ise merdivenli olarak inşa edilmesi CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu tarafından hazırlanan soru önergesi ile TBMM’ye taşındı. 

Canalioğlu, konuyla ilgili bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a bir soru önergesi ile sorarak “Trabzon ili Merkez Fatih (Ayasofya) Mahallesi, Sahil Caddesi’nde Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan üstgeçidin bir tarafının rampa, diğer tarafının ise merdivenli olarak inşa edilmesi tartışmalara konu olmuş ve buda yazılı - görsel basında sıkça yer almıştır. Tekerlekli sandalyeleriyle ya da çocuk arabalarıyla üstgeçidi kullanmak isteyen vatandaşlar, rampa kısmından rahatlıkla çıktıkları üstgeçitten geçip iniş kısmına geldiklerinde karşılarına merdivenler çıkmaktadır. Bu bilgiler çerçevesinde; Bakanlığınızın, mizah sanatçılarına da konu olan bu üst geçitteki yanlışlıkları düzeltmek için bir çalışması var mıdır ?” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
sonerdoksanbir 8 yıl önce
ilk ust gecidi gördügümde engelli vatandaslarimiz düsünülmüs, ne güzel dedim. Fakat sonrasinda diger tarafi görünce bunun olsa olsa saka olabilecegini, sadece komedi olsun diye yapildigi kaanatine vardim. Gercekten saka gibi
Savaş Uzun 8 yıl önce
Merak ediyorum sayın belediye başkanımız hiçmi ayasofyadan geçmedi ? hiçmi bu demir yığınını görmedi, böylesine önemli bir yerde şehrin ortasında bu demir yığınının ne işi var diye sormadımı ? Hatalı yapımını geçtim orası zaten ayrı bir komedi, 3. sınıf dünya ülkelerine götürüp koysan bu üstgeçiti bu ne der yıkarlar. Gördükçe kendimden utanıyorum.
zaferhan turhan 8 yıl önce
Yazmaya gerek var mı, kendinden yorumlu haber.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@