Trabzon'da zabıta göz açtırmıyor

 Trabzon Belediyesi tarafından sahilde yaptırılan 5.6 km’lik yürüyüş parkurunda yasak olmasına rağmen bisiklet kullanan vatandaşlara zabıta ekipleri göz açtırmıyor. Bisikletleri toplayan zabıta ekipleri, zemini kauçukla kaplı yürüyüş yolunda bisiklet veya

Bölgesel 22.06.2012, 12:21
Trabzon'da zabıta göz açtırmıyor

 

Trabzon Belediyesi tarafından sahilde yaptırılan 5.6 km’lik yürüyüş parkurunda yasak olmasına rağmen bisiklet kullanan vatandaşlara zabıta ekipleri göz açtırmıyor. 

Bisikletleri toplayan zabıta ekipleri, zemini kauçukla kaplı yürüyüş yolunda bisiklet veya motosiklet sürmenin yasak olduğunu belirtiyor. Sahilde bisiklet ile gezmek isteyen vatandaşlar için yürüyüş yolunun kuzey tarafına 1 km uzunluğunda bisiklet yolu yapıldığını ve bisikletle gezinti yapmak isteyenlerin bu yolu kullanmaları gerektiğini hatırlatan zabıta görevlileri, bugüne kadar 34 bisiklete el koyarken, 154 vatandaşı da uyardı.

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Defalarca uyarmamıza ve gerekli uyarıcı tabelaları asmamıza rağmen bazı vatandaşlarımız yürüyüş yoluna bisiklet veya motosiklet ile çıkarak yolu tahrip ediyor. Bisikletliler için yolun kuzey tarafına 1 km uzunluğunda bisiklet yolu yaptık. Zabıta ekiplerimiz yürüyüş yolunda ve sahilde sürekli denetimler yaparak gerekli uyarıları yapıyor. Bu konuda tüm vatandaşları duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
ADIL 9 yıl önce
Yürüyüş yoluyla bisiklet yolu yanyana aynı uzunlukta olması daha güzel olurdu diye düşünüyorum.1km lik bisiklet yolu bitince yaya yolundan gitmeye başlıyorlar.Yürüyüş yolunun bisikletler tarafından ihlal edilmesi yanlıştır ve suçtur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@