alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon'da yunus cinayeti

Trabzon Faroz Limanı'nda bulunan 2 adet ölü yunusun, balıkçılar tarafından öldürüldüğü iddia edildi.Annelerinin ölmesiyle iki yavru yunusun da ölüme terkedildiği belirtilirken, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim

Bölgesel 26.04.2012, 13:25
Trabzon'da yunus cinayeti

Trabzon Faroz Limanı'nda bulunan 2 adet ölü yunusun, balıkçılar tarafından öldürüldüğü iddia edildi.


Annelerinin ölmesiyle iki yavru yunusun da ölüme terkedildiği belirtilirken, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Coşkun Erüz, bu durumdan balıkçıları sorumlu tuttu.
 

Erüz, annelerinin ölmesiyle yavru yunusların ölüme mahkum edildiğini belirterek, "Gırgır veya Uzatma ağı ile balık avlama sırasında ağa takılarak boğulan yada ağdaki balıkları yediği için öldürülen yunuslara yapılan bir vahşettir ve bu vahşeti yapanların öldürdükleri, memeli bir hayvan olan yunusları toprağa gömerek yada başka şekilde bertaraf etmeden liman dışına atmaları insanlık dışı bir davranıştır.

 

450.20120426133221.jpg

Öldürülen yunusların ikisinin yavrusunun olması ve süt emdikleri için annelerine bağlı olmaları nedeni ile ölü analarının ve Faroz limanının etrafında dolaşarak aç kalıp ölümü beklemelerine neden olunması vahşetin boyutunu bir kat daha artırmaktadır.

Yavrulu yunusun yavrusunun aç kalarak ölümüne sebebiyet verilmesi ise vicdansızlıktır. Yavrular ölüme mahkumdur çünkü yavruları küçük ve anne sütüyle beslendiğinden başka besin alamamaktadır. Anne öldürülünce yavruda aç kalarak ölecektir" dedi.


Yorumlar (2)
REEL TRABZONLU 10 yıl önce
Bunu yapanı muhakkak allah affetmeyecektir,bu bize kalmamış ama bi görsem varyaaaaa,yazık değilmi o yavrulara kendi çocukları yokmu bi canilerin,aynını kendilerine yapılsa ne olur,adammısınız yaa yazıklar olsun size.
EYPKY 10 yıl önce
masanda oturup basın acıklaması yapacağına gider o yavruları yakalar yetişkin olana kadar beslersinöyle boş konuşmayla olmuyor bu işler sayın hoca yurt dışında olsa şimdiye kadar o yavrular yakalanıp koruma altına alınmıştı. bizdekilerde oturdukları yerden ahkam kessin. biraz icraat yapın millet bi işe yarıyorsunuz desin. birde balıkçılar deniliyor hangi bilimsel araştırmaya dayanarak balıkçılar tarafından öldürüldü diye balıkçılara katil muamelesi yapıyorsun. denizleri çöplüge ceviren yönetimlerin hiç günahı yok değilmi varsa yoksa balıkçılar çok bilimsel bir tespit yapıp sorunu çözdünüz devletin verdiği maaşı fazlasıyla hak ediyorsunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@