alexa metrics

banner560

banner572

Trabzon'da yanlış tedavi iddiası

Trabzon’da ishal şüphesiyle hastaneye yatırılan 8 yaşındaki Muhammet Ali Şahinkaya'nın yanlış tedavi sonucu yatalak hale geldiğini iddia eden ailesi doktorları hakkında suç duyurusunda bulundu. Yaklaşık 6 ay önce ishal şikayeti ile Karadeniz Teknik Üniver

Bölgesel 27.04.2012, 11:13
Trabzon'da yanlış tedavi iddiası

Trabzon’da ishal şüphesiyle hastaneye yatırılan 8 yaşındaki Muhammet Ali Şahinkaya'nın yanlış tedavi sonucu yatalak hale geldiğini iddia eden ailesi doktorları hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Yaklaşık 6 ay önce ishal şikayeti ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kontrol amaçlı getirdikleri Muhammet Ali Şahinkaya’ya doktorların “Gullian Barre” teşhisi koyup 10 gün sonra taburcu olacaklarını bildirmelerinden rağmen, yanlış teşhis ve tedavi sonrasında iyileşmeyip yatalak hale geldiğini iddia eden anne Günay Şahinkaya ve baba Ferhat Şahinkaya savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hastane doktorlarının 10 gün sonra iyileşecek dedikleri Muhammet Ali Şahinkaya’nın 18 gün boyunca yoğun bakımda kaldığını, beyninde kalp durması nedeniyle ödem oluşan oğlunun yatalak hale geldiğini ifade eden anne Günay Şahinkaya “Yürüyerek getirdik şimdi sakat halde” dedi.

Günay “Teşhis sonrasında oğlum 18 gün boyunca yoğun bakımda yattı. Sonra hiçbir şey yokken kalbinin durduğunu öğrendik. Buna bağlı olarak da beyninde oksijensizliğe bağlı hasar oluştu.

Sonra oğlumu anestezi yoğun bakımına aldılar. Burada kaldığı sürede doktorlardan beklediğimiz ilgiyi göremedik. Biz de son çare olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Dilekçe verdikten sonra oğlumuzla ilgilenmeye başladılar.

Benim oğlumun bu hale gelmesinde ihmal olup olmadığını öğrenmek istiyoruz. Eğer ki ihmal varsa suçluların cezalandırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.


Yorumlar (4)
Eyüp 10 yıl önce
Malesef fakultenin durumu içler acısı sıfır kalite !
trabzonof 10 yıl önce
Doktor dövüldüğü zaman veya öldürüldüğü zaman herkes ayaklanıyor,tabiki bunların doğru olduğunu söylemiyoruz ama bir çocuk ihmalin kurabanı olarak yatağa mahkum hale geliyorsa bu doktorlar bunu n ekadar görebiliyorlar,vicdan muhasebesi yapıyorlarmı?Zaten KTÜ FARABİ hastanesinde bu tür vakaları sürekli görebiliyoruz,ama araştıran yok ,soran yok, arayan yok,eeee Türkiye sağlıkta devrim yaptı,nasıl bir devrim olduğunu açıklayacak biri varmı acaba?
hüser 10 yıl önce
9 yıl önce düşme sonucu acile getirdiğimiz babamı birseyi yok diye eve gönderip felç olmasına sebep olan sonrada yanlış ameliyatla 2 ayda ölümüne sebep olan farabinin doktorları biraz insafa gelin artık.dayak yiyince ayağa kalkıyorsunuz ama siz insanların bir ömrünü çalarken sesiniz çıkmıyor.insanların hayatı bu kadar mı ucuz sizin için.severek yapmadığınız mesleği bırakın.
HAKİKİ DELİ 10 yıl önce
bu ne densizliktir kaçınız bu hastalıklar hakkında bilgi sahibisiniz ki böyle yorum yapabiliyorsunuz... bu ülke doktorlarının dünyadaki yeri tartışılırken siz ne konuştuğunuzu bikle bilmiyorsunuz... Atatürk ün de dediği gibi beni türk doktorlarına emanet edin...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@