Trabzon'da vatandaşın parası yok

haber61.Net Trabzon’un kent pazarlarında fiyat durumunun analizini yaptı. Elde etmiş olduğu verilere göre pazarda Meyve ve Sebzelerde en ucuz 7,5 Krş ile karpuz alırken ikinci sırayı 1 TL ile Patates ve Soğan aldı. Pazarın el yakanı ise yaz Meyvesi olan Ş

Bölgesel 15.06.2012, 12:29
 Trabzon'da vatandaşın parası yok

haber61.Net Trabzon’un kent pazarlarında fiyat durumunun analizini yaptı. Elde etmiş olduğu verilere göre pazarda Meyve ve Sebzelerde en ucuz 7,5 Krş ile karpuz alırken ikinci sırayı 1 TL ile Patates ve Soğan aldı. Pazarın el yakanı ise yaz Meyvesi olan Şeftali oldu. Şeftali 4 TL’den vatandaşların sofrasına sunulur iken onu ise yine bahar meyveleri arasında bulunan Kiraz 3,5 TL ile takip etti.

 

Kırımızı ve Beyaz et fiyatlarının piyasalara yansıması ise Kırmızı ET 27 TL’den alıcı arar iken Kıyma 25 TL’den alıcı aradı. Beyaz ette durum biraz daha vatandaştan yana oldu En pahalı tavuk 10 TL’den başlayıp en ucuzu 3.90 TL ile vatandaşların beğenisine sunuldu.

 

[PAGE]

 

ic1.20120615122633.jpg

Son olarak pazarda balık fiyatlarına bakıldığı zaman 10 adet Alabalığın 10 TL’den en ucuz satılan balık olduğunu En pahalı olarak ise Mezgidin 20 TL’den satıldığını gözlemledik 

 

Pazardaki fiyatların ucuz olduğunu söyleyen Pazar Esnafı bu durum karşısında hala daha tüketicinin pazara uğramamasını ise vatandaşın ekonomik sıkıntılarına bağladılar.  

 

[PAGE]

 

sedat-sogut.jpg

 

Ucuzluk var! Vatandaşta para yok 

Pazarda yıllardır Esnaflık yaptığını söyleyen Sedat Söğüt, “ bu fiyatlar çok ucuz özellikle patates ve soğan ama vatandaş gelip almıyor. Bunu sebebi ya artan Sıçakların vatandaşları moloz mevkiinde inmesine engel oluyor yâda vatandaşın parası yok.”dedi.

 

 

[PAGE]

ibrahim-orseloglu.jpg

Balık 1 lira alan yok 

Pazar esnafının balıkçılarından olan İbrahim Örseloğlu, “  vatandaşlarda para yok 10 tanesi 10 lira olan balığı vatandaş alamıyorsa burada sorunun vatandaşların parasızlığından kaynaklanıyor.” şeklinde konuştu. 

 

 

[PAGE]

mahmut-omer.jpg

Moloz Mevkii Gıdanın Tahtakalesi 

Kadınlar pazarının alt kısmında esnaflık yapan Mahmut Omer, “ Moloz Mevkii gıdanın Tahtakalesidir burada her şey ucuzdur ama görüyoruz ki neredeyse öğleye kadar hiç siftah yapamıyoruz bu duruma birde gittikçe ısınan yaz günleri eklenince neredeyse hiç satış yapamıyoruz.”dedi. 

 

HABER : Şükrü ÜÇÜNCÜ / Haber61.NET 

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (14)
karsiyanlal 9 yıl önce
sevgili pazar esnafı farkındamısınız bilmiyorum ama insanlar artık alışveriş için büyük marketleri tercih ediyor akabinde meyveyide sebzeyide ordan alıp KREDİ KARTINDAN ödeme yapıyor .. şimdi size sorsam kaçınızda pos cihazı var belki 1 kişi çıkar... kısaca sorunun kaynağını siz kendinizde arayın ip ucuda kredi kartı
tkbd61 9 yıl önce
müşteriyi yonulacak kaz görürseniz daha çok beklersiniz
asfalt_metin 9 yıl önce
Trabzonun tek esnafı sebze ve meyvecilermi diğer esnaflarda sıkıntı içerisinde para yok esnaf kan ağlıyor acilen piyasaların canlanması lazım hükümetin bu işlere el atması lazım.Bu arada büyük mağazalar küçük mağazaları bitirmiş durumda buraya yazsam satırlar yetmez ama büyük mağaza ve büyük alışveriş merkezleri biz küçük esnafı bitirmiş durumdadır bu işede bir el atılması lazım.
beylul 9 yıl önce
Daralan bölgemde aş-iş sorunu varken bizler ucuz siyaset peşinde koşuyoruz.Egemen sermayelerin iktidarlarından beklentimiz,belki çocuğuma iş bulur,belki yardım ederler diye zaman tüketiyoruz.Bölgemizin sorunları büyük,neden bölgem insanı yorganı sırtında gurbette burdan bakarsak farkına varırız.Bölgem devrimci dinamizmini kaybetti birde 30-40 yıldır iktidar olan egemenler yine iktidar sorun burda esas sorun aş-iş sorunu dinimizi,kitabımızı,Vatanımızı,bayrağımızı siyasette kullananları seçmekten bıkmadıysan eğer sorunlarını çözemezsin...
xxxextra 9 yıl önce
Tüm esnaflarımız dert içerisinde.Ancak bunun sebebi insanlarımızın marka merakı.Ne yazık ki esnafımızı ünlü markalra maffediyor.Gıda sektöründeki esnafımız ise pazar kültürünün bitmesinden artık dertli. İnşallah düzelir.
ahmet haşim 9 yıl önce
bu esnaf memur sayesinde ayakta ama toplu sözleşme süresinde onlar bize destek olmadılar. daha kötü olsunlar...
memleketli 9 yıl önce
şimdi işçi yok taşeron var onlarda ayda 700 Tl alıyor, ayrıca esnafta çalıştırdığına iyi para vermeli ki o çalışan başka esnaftan alışveriş yapsın, yemek yesin, almanya modeli budur, hep bana rabbana dersen rızık kesilir
firstclass 9 yıl önce
Millet zengin, parası da var havası da. Kimsa fakirim demesin. Mevcut iktidarın %50 oy aldığı ülkede hatta %60 oy aldığı Trabzonda fakir olmaz, herkes durumdan memnun demekki.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@