Trabzon'da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Trabzon merkeze bağlı Çukurçayır Belde Belediyesi tarafından KOSGEB ile imzalanan protokol çerçevesinde genel katılımlı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Çukurçayır Belediye Başkanı Sabri Baysal, 70 saat sürecek o

Bölgesel 11.01.2013, 14:49
Trabzon'da Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Trabzon merkeze bağlı Çukurçayır Belde Belediyesi tarafından KOSGEB ile imzalanan protokol çerçevesinde genel katılımlı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Çukurçayır Belediye Başkanı Sabri Baysal, 70 saat sürecek olan eğitim programının ardından katılımcılara Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verileceğini söyledi. Baysal “2 yıl geçerliliği olan sertifikayla, katılımcılar yapacakları işi anlatacakları İş Planı’nı hazırlayarak KOSGEB’e sunacaklardır.
 
İş Planı uygun bulunan girişimciler KOSGEB’den 30 bin TL geri ödemesiz hibe ve 70 bin TL geri ödemeli sıfır faizli kredi kullanabilecektir. Sunduğu ‘İş Planı’ desteklenmeye değer bulunan girişimci adaylarının kendi işlerini kurmalarını desteklemek amacıyla KOSGEB tarafından; İşletme Kuruluşu için 3 bin TL hibe desteği, Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım için 15 bin TL hibe desteği, İşletme giderleri için 12 bin TL hibe desteği olmak üzere, toplamda 30 bin TL geri ödemesiz destek verilmektedir.
 
Girişimcilerimiz aynı zamanda ihtiyaç duymaları halinde 2 yıl ödemesiz, sonraki 2 yıl içinde ödemek üzere sıfır faizli 70 bin TL sabit yatırım desteğinden yararlanabilecektir” dedi.
 
Öte yandan 30 katılımcıyla toplamda 70 saat sürecek olan eğitim programı, 15-28 Ocak 2013 tarihleri arasında Çukurçayır Belediyesi toplantı salonunda yapılacak. Konuyla ilgili 462 351 29 00 nolu telefondan bilgi alınabilecek.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@