Trabzon'da Turup Şöleni

 İlçenin Turup mevkisindeki Hürriyet Mahallesi'nde, Trabzon ve Rize illeri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliğince (TRABRİKAB) katı atık tesisi yapılmak istenmesine karşı çıkan Turup Gençlik Platformu tarafından organize edilen ş

Bölgesel 24.06.2012, 20:41
Trabzon'da Turup Şöleni

 

İlçenin Turup mevkisindeki Hürriyet Mahallesi'nde, Trabzon ve Rize illeri Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliğince (TRABRİKAB) katı atık tesisi yapılmak istenmesine karşı çıkan Turup Gençlik Platformu tarafından organize edilen şölene, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

"Turup Gençlik Şöleni" adıyla düzenlenen ve çevre ilçelerden de birçok kişinin katıldığı şenlikte, katılımcılar yöresel sanatçıların söylediği türküler eşliğinde eğlenip horon oynadı.

 

Şölende konuşan Belediye Başkanı Çebi, ilçenin yanı başındaki turizm alanına çöp depolama tesisi yapılmak istenmesine karşı verdikleri mücadelenin süreceğini ifade etti.

 

Platform üyeleri adına konuşan Gürol Güven de organizasyonun bir eğlence ya da festival olmadığını belirterek, "Bu organizasyon Turup için bir bütünleşmenin resmi ve Araklı'nın akciğerlerine sahip çıkma direnişidir" dedi.

 

Gruptakiler, bir süre daha eğlendikten sonra dağıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@