Trabzon'da tiyatro krizi!

 Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun DTM Haluk Ongan Sahnesi için geçtiğimiz gün yapmış olduğu konuşmada, “Tiyatro binasını yıkacağım. Yeni bir yer bulup oraya taşıyacağım” dedi. Yaşanan gelişmeler karşısında açıklama yapan DTM Müdürü Fa

Bölgesel 07.05.2013, 14:03
Trabzon'da tiyatro krizi!

 

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun DTM Haluk Ongan Sahnesi için geçtiğimiz gün yapmış olduğu konuşmada, “Tiyatro binasını yıkacağım. Yeni bir yer bulup oraya taşıyacağım” dedi. Yaşanan gelişmeler karşısında açıklama yapan DTM Müdürü Fatih Dokgöz, “Yıllardır aynı konu. Yıkılıp yeşil alan yapılacakmış. Haluk Ongan sahnemizi yıkacaklarına binasını daha modernize edip yeşil alan ortasında bıraksalar olmaz mı? Ama zihniyet farklı. Zağnos Vadisi içerisinde binalar yapılmış oraları yeşil alan değil mi?” diye sordu.
 
SPORA VAR SANATA YOK!
 
Başarının yıkmak olmadığını belirten Dokgöz, “Yıkmak çözüm ve başarı değil. 3-4 tane tiyatro yapılmalı bu şehre. Tiyatrom ful kapasiteyle çalışıyor. Hiç boş vakti yok. Bizden başka herkes çok iyi biliyor. Tiyatronun sahibi benim ama kimse bana sormuyor, ne yapalım diye, ama hep konuşuyorlar. Yeni bir sahne olacaksa bize sormadan yapmasınlar. Yaparlarsa Hamamizade Kültür Merkezi gibi bir şey olur. Gidin bakın orada oyun oynanamıyor. Tiyatro oynanmasının orada imkanı yok . Haluk Ongan Sahnesi bir tarihtir. 25 yıldır sürekli hizmet veren bir tiyatro binası burası. Şehrin markası haline gelmiş. Spora verilen önemin birazı bize verilsin. O kadar yapılan ve boş duran spor salonları, kompleksler var. Ama boş bir tiyatro binası yok. Çünkü yeterli tiyatro yok. Uluslararası bir festival yapılıyor bu şehirde. Türkiye’nin en iyi akustiği olan tiyatrolar arasında Trabzon. Bu imkanları elimizden kaçırmayalım. Yakınımızdaki Ordu ve Samsun illerinde DTM’ler var. Ve kadro ataması bekliyor” diye konuştu.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
Tiyatromuzu seviyoruz, değer veriyoruz. Trabzon şehrinin sahibi uzun sokak çürümüşleri değil biziz!
misafir. 8 yıl önce
başkan belki de sahneyi Şanaya Yomraya taşıyacak, Trabzonun içini boşaltma devam ediyor,ne varsa Şanaya gidiyor ya
adil türk 8 yıl önce
Artıp bazı tapuları yıkmak lazım.Körü körüne itiraz etmek gereksiz.

Oradaki lojmanlar,SSK binasıda içinde olmak kaydıyla o parsel temizlenmeli Ataparkın görüş alanı açılmalı.
AHMED KARAKAYA 8 yıl önce
kendilerine uzak olan tüm değerleri kılıfına uydurarak yıkmayı iyi beceriyorlar
Ercan Aslan 8 yıl önce
Arkadaşlar; Bizim çok bilmiş(!) yöneticilerimiz değil mi ki Tarihi Opera binasını, Kiliseleri, ve onca taş yapıyı yıkan yağmalayan ve şehri bu hale getiren ? Eski Trabzon resimlerine bir bakın..

Tiyatro Trabzonun olmazsa olmazıdır.Ama Trabzon Devlet Tiyatrosu son derece yanlış bir yerdedir. Bir kere otoparkı yok ve küçük. Arka tarafında park için gittiğinizde zaten yol üzerindeki araçlardan park ta edemezsiniz. Trabzonun simge bir bina olacak şekilde bir Tiyatro binasına ihtiyacı vardır. Bunun yeri sahilde bir yerdir.Yomra falan olmaz. Bu söylenti de gerçek değildir tahminim.Kanuni Hastanesini gördük. İnsanlar Tiyatro için Yomraya gitmez. Aslına bakarsan Trabzonun eski binaları hariç hemen hepsi yıkılmaklıktır ama kim yapacak !
cem terzi 8 yıl önce
tiyatronun yeri çok güzel şehrin simgesi sgk binasını yıkıp tiyatroya otopark açsınlar...

tiyatro yeniden yapılacak olsa tam oraya yapılırdı...tiyatronun etrafını açıp orayı güzelleştirsinler..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@