Trabzon'da tezgahlar doldu

Balıkçılar, 1 Eylül'de av yasağının sona ermesiyle birlikte 24 metre sınırlamasına tepki amaçlı olarak dün gece denize açılmamasına rağmen tezgahlar balıkla doldu. Trabzon’un Moloz Mevkiinde balık tezgahı işleten Mehmetcan Örseloğlu, büyük kayıkların yapt

Trabzon'da tezgahlar doldu
banner432

Balıkçılar, 1 Eylül'de av yasağının sona ermesiyle birlikte 24 metre sınırlamasına tepki amaçlı olarak dün gece denize açılmamasına rağmen tezgahlar balıkla doldu. 

Trabzon’un Moloz Mevkiinde balık tezgahı işleten Mehmetcan Örseloğlu, büyük kayıkların yaptığı protestoyu desteklediğini söyledi. Yeni sezonda balığın bol olmasını ümit ettiklerini belirten Örseloğlu, “Yeni sezon hem milletimize ve hem bize hayırlı olsun.

İnşallah bu sene bol bir balık olur. Palamut tezgahlardaki yerini aldı. Türkiye genelinde kayıkçıların bir protestosu var. Büyük kayıkların denize çıkmaması üzerine tezgahlarda küçük kayıkların tuttuğu balıklar yer alıyor. 

40.jpg

Büyük kaylıklar denize çıktığı zaman daha bolluk olacak ve fiyatlar düşecek. Balığın ilk günü olduğu için fiyatlar normal önceki senelere göre yüksek bir fiyat değil. Fiyatlar 4-5-6 lira arasında değişiyor” dedi.

Balıkçıların denizin uzmanı olduğunu söyleyen Örseloğlu, “Bu işi en güzel çözebilecek olan denizciler. Denizin durumu bilmeden 24 metre yasağı getiriyorsun.

Ben protesto yapan büyük kayıkçıları sonuna kadar destekliyorum” şeklinde konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokha
gokha - 7 yıl Önce

24 metre kararı çok iyi oldu çünkü karadenizde artık balık kalmadı lüfer barbun çinekop bulmak çok zor.Hemde avrupada bu sınır 50 metre

banner204

banner443

banner393