Trabzon'da su sorunu çözülecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak için çalışmalara aralıksız olarak devam ettiklerini bildirdi.Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Soğuksu, Aktoprak, Bengisu ve Beştaş mahall

Bölgesel 25.12.2014, 13:42
Trabzon'da su sorunu çözülecek

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu ulaştırmak için çalışmalara aralıksız olarak devam ettiklerini bildirdi.

Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Soğuksu, Aktoprak, Bengisu ve Beştaş mahallelerine içme suyu sağlayan depolara giden eski terfi hatlarının yenilenmesi çalışmalarının tamamlandığını belirtti.


Yüklenici firmanın eskiyen terfi hatlarını planlanan tarihten önce tamamladığına işaret eden Gümrükçüoğlu, "Gelecek nesillere daha çağdaş ve yaşanılabilir bir şehir bırakmak için kentin altyapısını yeniden ele aldık. Şehrin yağmur ve kanalizasyon sularının ayrı olarak deşarj edilmesi, içme suyu şebekesinin yenilenmesi projelerinin tamamlandığı bu dönemde yapım çalışmalarına başlanacak" ifadelerini kullandı.

Gümrükçüoğlu, biyolojik arıtma tesislerinin yapılması için de proje çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@