banner441

Trabzon'da su kensintisine kuyulu çözüm

Trabzon’da son dönemde yaşanan su kesintilerine karşı Trabzonlu iş adamı ve Jeoloji Mühendisi Cafer Kurt, “Kuyulu çözüm” önerisini getirdi.Su kesintilerinin bir daha tekrarlanmaması için öneride bulunan Kurt, Trabzon’un hazırladıkları bu projeyle su kesin

Bölgesel 15.01.2014, 13:27
Trabzon'da su kensintisine kuyulu çözüm

Trabzon’da son dönemde yaşanan su kesintilerine karşı Trabzonlu iş adamı ve Jeoloji Mühendisi Cafer Kurt, “Kuyulu çözüm” önerisini getirdi.

Su kesintilerinin bir daha tekrarlanmaması için öneride bulunan Kurt, Trabzon’un hazırladıkları bu projeyle su kesintilerinden kurtulacağını iddia ederek “Kalkınma Mahallesi’nin bir bölümü hariç Trabzon’umuzun diğer mahallelerinin yer altı suyu rezervi minimum 1lt/sn- 5lt/sn arasındadır. Daha önce yaptığımız sondaj çalışmalarında aldığımız sonuca göre; her mahallemizde 3 kuyu açarsak ortalama 10 lt/sn yer altı suyu alarak 10lt/sn=864400 m3/ gün eder.

Günlük su kullanımı kişi başı 60 lt düşünülürse 86 bin 400=bin 440 kişinin su ihtiyacı karşılanmış olur. Bu sondajların yanına 30 ila 50 m3/gün kapasiteli kompozit su depoları ilave edilip su kesintilerinde vatandaşların su ihtiyacı bir nebze olsun çözülür kanaatindeyim. Toplam depo ve sondaj sayısı 50 adet olsa ortalama 3 milyon TL’lik bir yatırım demektir. İstanbul Bahçelievler Belediyesi’ne buna benzer bir çalışmayı 4 ay önce uyguladık ve olumlu sonuçlar aldık. Aynı zamanda yaz günlerinde hazırlık olarak belediyemizin bütün park ve bahçelerinde yer altı suyu kaynakları kullanılabilir” ifadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (4)
misafir. 6 yıl önce
hani erken su verilmişti gece sular geldi fakat öğlen sonra tekrar kesildi, neler oluyor anlamıyoruz
Ahmet Tabakoğlu 6 yıl önce
Her apartmanın büyük su deposu yapmasını zorunlu tutarsanız kuyuya gerek kalmaz.
Ercan Aslan 6 yıl önce
Su kesildiği için çok üzüldüm.Benim evinde su yok.
ali fazıl atasoy 6 yıl önce
TRABZON ŞAMPİYON OLMUŞ SUYA NE GEREK VAR..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@