Trabzon'da ‘Şeytanın lanetlediği kadın'a hapis!

Trabzon'un Erdoğdu Mahallesinde komşusu M. Ç (45)'in kendisini kıskandığı için sokak ortasında ‘Şeytanın lanetlediği kadın' diye bağırarak hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olan K.B. (26) yi mahkeme haklı buldu. K. B'nin şikayeti üzerine Trabzon

Trabzon'da ‘Şeytanın lanetlediği kadın'a hapis!

Trabzon'un Erdoğdu Mahallesinde komşusu M. Ç (45)'in kendisini kıskandığı için sokak ortasında ‘Şeytanın lanetlediği kadın' diye bağırarak hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olan K.B. (26) yi mahkeme haklı buldu. K. B'nin şikayeti üzerine Trabzon Sulh Ceza Mahkemesinde TCK 125/2 maddesi gereği hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan M. Ç. Hapis cezasına çarptırıldı. Trabzon Sulh Ceza mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıkan M. Ç ve hakarete uğradığını iddia eden K. B katılmadı. Mahkeme başkanı ‘Şeytanın lanetlediği kadın' lafının sokak ortasında bağırarak küçük düşürdüğü iddiasıyla M. Ç'yi 90 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme başkanı duruşmadaki iyi halini de göz önünde bulundurarak M. Ç'nin 90 gün olan hapis cezasını günlüğü 20 TL'den 1740 TL para cezasına çevirerek verdiği para cezasını 5 yıl erteledi.

BENİ KÜÇÜK DÜŞÜRDÜ
Sokak ortasında arkadaşlarının yanında kendisine ‘Şeytanın lanetlediği kadın' diye bağırarak hakaret edildiğini iddia eden K. B,'Komşumuz M. abla güzel olduğum için beni kıskanır. Bu yüzden bana arkadaşlarımın yanında bağırarak hakaretlerde bulundu. Beni küçük düşürdü. Kendisinden şikayetçiyim' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513