Trabzon'da satranç var yer yok

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da son 3 haftadır yapılan Küçükler İl Birinciliği ve Vakfıkebir Kaymakamlığının düzenlediği turnuvalar ile tam bir satranç şöleni yaşanıyor. Turnuvaların kötü salon şartlarında yapılmasına rağmen yaklaşık 200 satranç oyun

Bölgesel 10.12.2014, 13:45
Trabzon'da satranç var yer yok

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da son 3 haftadır yapılan Küçükler İl Birinciliği ve Vakfıkebir Kaymakamlığının düzenlediği turnuvalar ile tam bir satranç şöleni yaşanıyor. Turnuvaların kötü salon şartlarında yapılmasına rağmen yaklaşık 200 satranç oyuncusu ile tamamlanan turnuvalar sonucunda birinciler 24-31 Ocak 2015 tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası hazırlanacak.

Trabzon Feda Satranç Derneği Başkanı Fatih Demirbaş, “Geçtiğimiz yıl bir sporcumuzu milli takıma soktuklarını ve bu yıl en az 2 milli sporcu ile Trabzona dönmek istediklerini,  satranca destek olunması halinde ülke satrancında Trabzonu birinci sıraya yerleştirebileceklerini, yerel yönetimlerin ve iş adamlarının kralların oyunu olan beyin sporu satranca maddi destek sağlamaları temennisi ile sözlerine son verdi.”dedi. 

dscf0514.jpgTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
yusuf 7 yıl önce
henüz halkımız satranç sporunun önemine varamadıkları içindir ki yeterli desteği vermemektedirler. Bilseler ki satranç düşünme becerisini yüzde elli artırdığı, öğrencilere ve bu sporu yapanlara sabır, düzenliliği ve planlılığı öğrettiğini herkes bu sporu yapmaya başlardı ve en önemli ,desteklenen spor olurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@