alexa metrics

banner560

banner572

Trabzon'da Sagopa Kajmer tepkisi

Trabzonlulara sanal alemde hakaret ettiği iddiasıyla, savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunulan Sagopa Kajmer, bu Pazar Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda düzenlenecek olan AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın kongresinde sahne alacak

Bölgesel 10.05.2012, 14:23
Trabzon'da Sagopa Kajmer tepkisi

Trabzonlulara sanal alemde hakaret ettiği iddiasıyla, savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunulan Sagopa Kajmer, bu Pazar Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda düzenlenecek olan AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın kongresinde sahne alacak.

Bunun üzerine suç duyurusunda bulunan organizatör Haydar Sümer harekete geçerek yerel gazetelere ilan verdi ve “Edep be Yahu” başlığıyla, "Trabzonlulara aptal diyen bu adam ne yüzle bu şehre bir daha gelerek konser verecek" dedi.

Sagopa Kajmer olarak tanınan Yunus Özyavuz ve eşi Trabzon 3. Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanıyor. Özyavuz'un önümüzdeki duruşma tarihi ise 05.09.2012 günü saat 09:00.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı kongrede sanatçı Mustafa Ceceli’nin yanısıra Sagopa Kajmer de sahne alacak. 

"Sagopa Kajmer" olarak bilinen rap müzik sanatçısı Yunus Özyavuz, eşi ve bazı hayranları hakkında, Kajmer'in Trabzon'da vereceği konserin ses ve ışık sistemini düzenleyen organizatöre, ''hakaret ettikleri'', ''iftirada bulundukları'' ve ''hedef gösterdikleri'' iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Ses sistemi şirketi sahibi Haydar Sümer, 2 yıl önce yaşadıklarını ‘Edep Be Yahu’ başlıklı ilanla ifade ederek Sagopa Kajmer’in Trabzon’da sahne alacak olmasını protesto etti.

“Edep Be Yahu” başlığıyla ilan veren Sümer, ilanında şu ifadelere yer verdi: “Trabzonlulara aptal diyen bu adam ne yüzle bu şehre bir daha gelerek konser verecek. Bu sanatçı ne edeple Trabzon’a gelip konser verecek anlamış değilim. AK Parti’nin gençlik şölenine Trabzon’a küfür eden bu sanatçının davet edilmesini Trabzonlu olarak hayret ve üzüntü içinde karşılıyorum”

SANATÇILARI BAŞBAKAN ONAYLIYOR

Konuya ilişkin Haber61.net’e açıklama yapan AK Parti Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu, konsere Trabzon olarak ev sahipliği yapacaklarını, sanatçıların onayının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştiğini belirtti.

Karaoğlu, “Konserde sahne alacak sanatçıları partimiz genel merkezi belirliyor ve Başbakanımız bu isimleri onaylıyor. Emniyet ile görüştük herhangi bir aranmasının olduğu yönünde bize bilgi vermediler. Ha davası varsa onu bilemem. Ama kendisi hafta sonu Trabzon’da sahne alacak” dedi.


Yorumlar (5)
olgunkoç 10 yıl önce
Ampül tişörtlerinizi giyin koşun hemen Stada belki bu sefer hakkımızı savunur !
istanbullu laz 10 yıl önce
bir akp ye oy vermiş kişi olarak söylüyorum artık bunlar bizi hepten alaya aldı.bu tepkisiz kalınmasın.ben akp gençlik kolları üyeliğimi iptal ettim bütün trabzonlularıda bu iptal konusunda duyarlı olmaya davet ediyorum.haber61 lütfen bu mesajı yayınlamamazlık yapma
firstclass 10 yıl önce
Başbakanın çok da urundaydı, Trabzonlulara küfür hakaret etmişmiş. Zaten bu millet de bunu hak ediyor. Milletin gözüne baka baka kupamızı fenere peşkeş çekti, değişen şey oy oranı %50 den 60 a çıkmak oldu. Şimdi küfredene küfreder gibi konser verdirtirse %70 garantidir, Trabzonluları iyi tanımış çünkü...
lazoopol 10 yıl önce
ne hale gelmiş canım Trabzonum...hep övünürüz ya kendimizle şöyleyiz böyleyiz diye...alayı yalan...vurun kafamıza alın elimizdekini...büyüklerimizden bize miras kalan yiğit, cesur, hakkını yedirmeyen,lider,hep en önde,korkulan o Trabzonluluk vardı ya...uçtu gitti...kim ki bu adam bize hakaret edecek,eyy Trabzonlu sokmayın bu adamı o salona...ahh akp sende bu adamı getiriyosun ya memleketime herşeye rağmen...helal olsun size.
sarıkan 10 yıl önce
mıllet akp ye haddını bıldırecek cok yakında avnıakerde bencne yuh selerı duyulmalı bu kongre de

Gelişmelerden Haberdar Olun

@