Trabzon'da Osmanlı Türkçesi kursu verilecek

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Hayrat Vakfı önemli bir eğitim ve kültür projesini hayata geçiriyor.Yapılan protokolde Osmanlıca kursları iki yıl boyunca kursiyerlerini ağırlayacak. Kurs hakkında açıklama yapan Trabzon Gençlik Hizmetler

Trabzon'da Osmanlı Türkçesi kursu verilecek

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Hayrat Vakfı önemli bir eğitim ve kültür projesini hayata geçiriyor.

Yapılan protokolde Osmanlıca kursları iki yıl boyunca kursiyerlerini ağırlayacak. Kurs hakkında açıklama yapan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, “Hayrat Vakfı işbirliği ile milli kültürün en önemli kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler, arşivler ile diğer şahıs ve kurumlarda mevcut olan Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden azami derecede faydalanacak ve bunları kültür hayatına kazandıracak kursiyerler yetiştirilecek” dedi.

Yazıcı, Osmanlı Türkçesi kursunu başarı ile tamamlayanlara katılım belgesi verileceğini sözlerine ekledi.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
isa sayar
isa sayar - 6 yıl Önce

Dünyayı yöneten Osmanlı zihniyeti geri dönüyor. Rabbim kaybettiğimiz toprakları yeniden İslam ışığı ile aydınlatmayı nasip etsin. Afrika'dan Avrupa'ya, Asya'ya hüküm süreceğimiz günler Sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yakındır.

tuncay türk
tuncay türk - 6 yıl Önce

büyük Allahım tez günde şu akp li ve yandaşçıklarına akıl fikir ver onları ıslah eyle yarabbim. siz kim Osmanlı kim ? osmanlıda karşısında dünyanın en güçlü devleti de olsa padişahla sarayla görüşebilmek için elçi üzerine elçi gönderirlerdi aylarca kabul dilenirlerdi sizin başbakanınız gibi şalvarı bklu teröristlerden aman dilemezdi osmanlı onlarla işbirliği yapmazdı. osmanlı öcalanla koalisyon yapıp ülkeyi beraber mi yönetirdi ? yoksa kelesini mi ururdu ? osmanlı padişahı amerikan emperyalizm karşıtı paşa ve subaylarını hapse mi tıkardı ? osmanlı ırakta müslümanları öldüren abd askerleri için dua mı ederdi ? osmanlı yahudi cesaret madalyası takıp bop büyük israil projesinin eşbaşkanlığını yapıp müslüman coğrafyasını kan gölüne mi döndürürd

EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

İsa sayar Türkiye ne Hale geliyor Halen Akp diyorsun nasıl Öbür dünyada hesap vereceksiniz Bilmiyorum Ülke Bölünüyor Ülke Pkk Güneydoğuyu resmen aldı..

SIRADAKİ HABER

banner513