Trabzon'da O filme büyük tepki var

Trabzon'da toplanan bir grup, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmi protesto etti.  Meydan Parkı'ndaki Atatürk Alanı'nda bir araya gelen Saadet Partisi üyeleri, Hz. Muhammed'e hakaret içeren "Müslümanların Masumiyeti" filmine tepki amacıyla çeşitli dövizler

Bölgesel 15.09.2012, 17:02
Trabzon'da O filme büyük tepki var

Trabzon'da toplanan bir grup, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmi protesto etti. 

 
Meydan Parkı'ndaki Atatürk Alanı'nda bir araya gelen Saadet Partisi üyeleri, Hz. Muhammed'e hakaret içeren "Müslümanların Masumiyeti" filmine tepki amacıyla çeşitli dövizler açıp sloganlar attı. 
 
Saadet Partisi Trabzon Gençlik Kolları Başkanı Ali Düğdü, grup adına yaptığı basın açıklamasında, İslamı savaş dini olarak tanıtan filmde Müslümanlara açıkça hakaret edildiğini belirtti. 
 
Hristiyan ve Yahudi dünyasının her gün yeni bir skandala imza attığını savunan Düğdü, Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürler çizildiğini ve Arakan'da olduğu gibi Müslümanların katliama uğradığını ifade etti. 
 
Düğdü, ABD'nin sözde özgürlükler ülkesi olduğunu ve Müslümanların din hürriyetini garanti altına almayıp terörist gibi gösterdiğini ileri sürerek, şunları kaydetti: 
"Batı ülkelerinin filme karşı sessiz kalması ve bunu ifade özgürlüğüne bağlaması haksız bir tutumdur. Amerika, İslam coğrafyası ve mazlum halklardan özür dilemelidir. Filmin gösterimi durdurularak, bu filmi yapanlardan hesap sorulmalıdır" 
 
Açıklamaların ardından sloganlar atan parti üyeleri, olaysız bir şekilde dağıldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@