Trabzon'da "muhteşem" tepki!

Anadolu Gençlik Dergisi Trabzon Şube Başkanı Ahmet Yakuphan, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, son yıllarda bazı yerli diziler aracılığıyla gençlerin düzeninin bozulmaya çalışıldığını belirtti. Bu dizilerin, aile fertlerinin

Bölgesel 06.01.2011, 14:43
Trabzon'da

Anadolu Gençlik Dergisi Trabzon Şube Başkanı Ahmet Yakuphan, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, son yıllarda bazı yerli diziler aracılığıyla gençlerin düzeninin bozulmaya çalışıldığını belirtti.

Bu dizilerin, aile fertlerinin bir arada bulunduğu saatlerde ekrana getirildiğini ifade eden Yakuphan, şöyle dedi:

''Burada anlatmaktan haya ettiğimiz bir takım görüntülere sahne olan bu diziler, milletimizin değerleri ile çelişmektedir. İşte bu dizilerin son örneği olan ve Osmanlı bakiyesi olan bu topraklarda Osmanlı tarihinin en şanlı döneminin çarpıtıldığı 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi 5 Ocak Çarşamba gününden itibaren yayıma girmiştir. Bu dizide reyting uğruna geçmişimiz karalanıyor ve ecdadımız şehvet düşkünü olarak gösterilmek isteniyor. Senaristler, bu dizi ile ecdadımızı kendi sapkın düşüncelerine alet etmeye çalışmaktadırlar.''

Kanuni Sultan Süleyman'ın doğum yeri olan Trabzon'dan bütün Türkiye'ye çağrıda bulunmak istediklerini belirten Yakuphan, ''Bizler bu dizinin derhal yayımdan kaldırılmasını istiyoruz. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkma noktasında duyarlı vatandaşlarımızın '444 1 178' numaralı RTÜK İletişim Merkezini veya söz konusu diziyi yayımlayan televizyon kanalını arayıp tepkilerini iletmelerini istiyoruz'' dedi.  Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
karaoğlu 11 yıl önce
bu olaya tepki göstermek her trabzonlonun görevidir..haydi trabzonlular diziyi protesto edelim rtüke mail telefon yağmuruna tutalım..haydi ts tarafrı toplumsal olayalardada trabzonlulğmuzu tslmuzu gösterelim..kanuni sultan süleyman bizden birisi..46 yıl osmanlıda padişahlık yapmış bir sultan bir dizide bu şekilde lanse edilemez edilmemelidir ettirilmemelidir...trabzonlular tepkimizi gösterelim lütfen..
beylul 11 yıl önce
Ülkenin en önemli sorunu aş-iş sorunu iken nelerle vakit geçiriyoruz...
EFSANE SUNUCU 11 yıl önce
ben rtü ğü aradım sizde arayın akşam yayınlanan bu diziye baktım evde ailece izlenmeyecek kadar geçmişi mizi karalayan müstehçen bir yapısı var.bu kanalı kınıyor yayından kaldırılmasını şahsım adına kamoyuna ilan ediyorum.
sersali 11 yıl önce
.. arkadasi burdan kiniyorum, Peygamber efendimiz savastigi yillarda herkesin refahi yerinde miydi. Osmanlinin savastigi zaman her ferdi zenginmiydi. bizleri oyaliyorlar. Tabi insan isinin asinin sahibi olmasi lazim ama senin dedigin, essek gibi calis arkandan herseyi alip götür. ARKADASLAR HERKES TEPKISINI GÖSTERSIN. MACLARDA BILE BAGIRALIM.
sersali 11 yıl önce
Türkiyede son 4-5 Yildan beri süre gelen Dizi furyasi ne yazikki öyle sekil almistirki, artik leke sürülememis Tarihimiz hedef alinmaktadir. Ben Trabzonlu bir vatandas olarak Kanuni Sultan Süleymaninda Trabzonla iliskili olmasindan dolayi bu yapilan hakaret vari hayat hikayesi anlatimini her ne sebepten olursa olsun kabullenemeyip sizleri Radyo Televizyon Üst Kurulu olarak göreve davet etmeyide kendime ve benim gibi düsünen Trabzonlu ve Tarih konusunda hassas olan vatandaslarimiz adina bir borc biliyorum. Yillardan beri maneviyatimiza yapilan saldirilarda hep sustuk ama dünyaya hükmetmis ecdadimizi söyle gülünc duruma düsürücü yayinlari hazmedemiyoruz. Bu Yayinlar kendimize bir saldiri olarak görüyor ve gereginin yapilmasini istiyoruz.

Almanyada yasayan "Türk" gencligi adina Alparslan Akil

Gelişmelerden Haberdar Olun

@