Trabzon'da Merkez ilçenin adı belli oldu

Trabzon 2013 yılının Kasım ayında yapılacak olan yerel seçimlerde büyükşehir unvanını kazandığında Trabzon’da kurulacak olan merkez ilçenin ismi gündemde tazeliğini korurken İçişleri komisyonun dan isim ile ilgili açıklama geldi.Gündemde Yavuz Selim ilçes

Bölgesel 18.10.2012, 12:45
Trabzon'da Merkez ilçenin adı belli oldu

Trabzon 2013 yılının Kasım ayında yapılacak olan yerel seçimlerde büyükşehir unvanını kazandığında Trabzon’da kurulacak olan merkez ilçenin ismi gündemde tazeliğini korurken İçişleri komisyonun dan isim ile ilgili açıklama geldi.

Gündemde Yavuz Selim ilçesi olarak yer tutan ismin Haber61 edindiği bilgiye göre Komisyonun almış olduğu karar ile birlikte Ortahisar ilçesi olarak belirlendi.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon merkezde ikinci bir ilçe olsun önergesi ise reddedildi. 

Yorumlar (6)
kadirbilir 8 yıl önce
yahu ne demek trabzonda aleviler var yavuzun ismi verilemez diye, aleviler kim oluyor da yavuz selimden utanmamız gerekiyormuş, yeni bir sözde soykırım iddiası mı saçmalanıyor, bırakın bu gereksiz safsataları da 7 kıtada at koşturmuş egmenlik sağlamış atalarınızla göğsünüzü gere gere övünün, tabi övünürken bir yandan da boş durmayıp biz bu bayrağı daha ileri nasıl taşırız bunu dert edinin.
KIPÇAKLI 8 yıl önce
Trabzon Belediyesi Merkez İlçenin isminin belirlenmesi için belediye resmi sitesinde epey bir süre boyunca açık tutup halkın görüşlerini topladığı anket sonuçlarına göre 1. Fatih, 2. Yavuz, 3. Kanuni isimleri belirlenmişti. Neden Belediye bu anket sonucuna göre hareket etmiyor? Kimler halkın istediği isimlere karşı bilelim. Ortahisar diye isimmi olurmuş? İstanbul'u fetheden yüce kumandan aynı zamanda Trabzon'u da fethetmiş ama ismini koymaktan kaçınıyorlar...
selim çavuş 8 yıl önce
yavuz sultan selim önemli bir padişahtır şüphesiz ama trabzon ili hudutlarında alevilerin de yaşadığını varsayarsak (akçaabatın bir iki köyü) vaktinde alevi türkmenlerin büyük bir bölümünü anadolu coğrafyasında katleden bir padişah (yaptığı yanlıştır ya da doğrudur tarihçiler bilir) isminin verilmesi hatalı olurdu.
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
Resmen moralim bozuldu. Merkez ilçe olmak çok güzeldi.
Özgür Akçay 8 yıl önce
Anlamadığım isim değişikliğinde bir çok mahalle adres tanıtımıda değişecek. bu bir bilgi kirliliği oluşturacak demektir. belediyemiz bunun önlemini almış mı ki ?? insanlar yeni adreslerini ne zaman kullanıma başlayacak.
Mustafa 3 yıl önce
Trabzondaki merkezin adı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@