banner491

Trabzon'da Kozmik skandal!

 Trabzon’un Of İlçesi’nde 4 yıl kaymakam olarak görev yapan ve ağustos ayında İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesiyle Konya’nın Seydişehir İlçesi’ne atanan Tuncal Sonel’e, Trabzon Valiliği tarafından ‘sarı zarf’ soruşturması açıldı.  Of’a, Karabük Eskipazar

Trabzon'da Kozmik skandal!

 Trabzon’un Of İlçesi’nde 4 yıl kaymakam olarak görev yapan ve ağustos ayında İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesiyle Konya’nın Seydişehir İlçesi’ne atanan Tuncal Sonel’e, Trabzon Valiliği tarafından ‘sarı zarf’ soruşturması açıldı. 

 
Of’a, Karabük Eskipazar’dan kaymakam olarak atanan Eren Aslan’ın devir teslim sırasında eski kaymakam Sonel’den, her kaymakamlıkta bulunduğu bildirilen içinde gizli şifre ve parolanın olduğu ‘sarı zarfı’ devralmadığı iddia edildi. Yapılan görüşmelerin ardından valiliğe sarı zarfın bulunamadığı bildirildi. Kaybolan zarf için Trabzon Valiliği Sonel hakkında soruşturma açtı. Sonel, şaşkın olduğunu belirtip “Kurumda bir dönem tadilat yapıldı. Eşyalar birbirine karıştı. O karışıklıkta bu zarf da bir yere kondu. Devletin zarfını yanımda getirecek halim yok” dedi.
 
SARI ZARF NEDİR?
Sarı zarf ilçelerdeki kaymakamlıklarda bulunuyor. En az yarım asırlık olduğu bilinen bu zarfın içinde, İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan şifreli kelimeler ve rakamlar yer alıyor. Telefon, telsiz ve ulaşımın güçlükle yapıldığı dönemlerde tedbir amacıyla Ankara tarafından hazırlanan bu şifreli mektuplar kullanılıyor.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner441

banner494