banner491

Trabzon'da kitapsız köy kalmasın

Gençlik meclisi açacağı ‘Ebru Sanatı’ kursunda yapılacak eserlerin satışıyla elde edeceği gelirlerle köylere çok sayıda kitap bağışı yapmayı hedefliyor. Gençlik Meclisi üyeleri, KTÜ resim bölümünde okuyan gönüllü öğrenciler,  Erasmus kapsamında KTÜ ‘de ok

Trabzon'da kitapsız köy kalmasın

Gençlik meclisi açacağı ‘Ebru Sanatı’ kursunda yapılacak eserlerin satışıyla elde edeceği gelirlerle köylere çok sayıda kitap bağışı yapmayı hedefliyor.

 

Gençlik Meclisi üyeleri, KTÜ resim bölümünde okuyan gönüllü öğrenciler,  Erasmus kapsamında KTÜ ‘de okuyan yabancı öğrencilerin katılacakları ve iki ay sürecek ücretsiz ‘Ebru Sanatı’ kursunda ortaya çıkan eserler için geniş katılımlı bir sergi düzenlenecek. Sergi sonucu elde edilen gelir ve sağışlarla alınacak kitaplar köylere dağıtılacak. Böylece hem gençlere Ebru Sanatı öğretilecek hem de köylere kitap gönderilecek.

 

Trabzon Belediye Gençlik Meclisi Başkanı Muammer Tosun gençlerin Ebru Sanatı’nı öğrenmeleri için Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapılacak ve iki ay sürecek kurs düzenlediklerini belirterek, “Gönüllü öğretmenlerin katılımıyla gençlik meclisi üyelerimiz, KTÜ resim bölümü öğrencileri, ve KTÜ de okuyan yabancı öğrencilerin de katılımıyla düzenleyeceğim kurs sonucu ortaya çıkacak eserlerin satışıyla elde edilecek gelirle köylerimize kitap bağışında bulunacağız. Bu projeye destek veren gönüllü öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ile her zaman bizlerin yanında olan Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
özten
özten - 9 yıl Önce

internet caginda internetsiz koy kalmasin

SIRADAKİ HABER

banner441