banner526

banner535

Trabzon'da kazadan sağ çıktığına inanamadı

 Trabzon'da yaşanan trafik kazasında bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve vücudunda kırıklar oluşan genç kız yaşadığı korkunç kaza sonrası hayata dönerken, kazadan sağ çıktığına hala inanamıyor.  Ayasofya Kavşağı'nda geçtiğimiz aylarda meydana

Bölgesel 09.01.2013, 13:12
Trabzon'da kazadan sağ çıktığına inanamadı

 

Trabzon'da yaşanan trafik kazasında bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve vücudunda kırıklar oluşan genç kız yaşadığı korkunç kaza sonrası hayata dönerken, kazadan sağ çıktığına hala inanamıyor. 
 
Ayasofya Kavşağı'nda geçtiğimiz aylarda meydana gelen kazada, kız arkadaşıyla Sahil'de bulunan parkta buluşmak için yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan Şeyda Kalyon (16) adlı genç kız bu sırada Akçaabat'tan Trabzon istikametine seyir halinde olan otomobilin çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı. Kaza sonrası olayı gören vatandaşlar hemen genç kızın yanına giderek kendisini yolun kenarında güvenli bir yere alırken otomobil sürücüsüde aracından inerek yaralı genç kızın yanına geldiği gözlendi. Genç kız daha sonra ambulansla Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken 4 günü yoğun bakım ünitesinde olmak üzere 1 ay hastanede kalarak tedavi gördü.
 
Kaza anını hatırlamayan genç Şeyda Kalyon tek isteğinin bir an önce okuluna dönmek olduğunu belirterek "Olay günü dolmuştan inmiştim, karşıya geçecektim. Etrafıma baktım sonrasını hatırlamıyorum. Bana çarpan aracı görmedim. Sahildeki pakta kız arkadaşımla buluşacaktım. Kız arkadaşım da kazadan haberi sonradan oldu. Kaza günü beni beklemiş ben de gelmeyince gitmiş. Daha sonra hastanede yoğun bakımda yatarken yanıma geldi. Bana çarpan sürücüyü görmedim. O an çok berbat bir durum. Kaza yüzünden okulumdan geri kaldım. Tekrar okuluma dönmek istiyorum. Şu an ciddi bir durumum yok. Biraz aksayarak yürüyebiliyorum. Kalçamda, sol ayak bileğimde kırıklar vardı. Sol kolum kırıktı, platin taktılar. Kaburgalarımda kırıklar vardı. Doktorlar ilerleyen günlerde normale dönebileceğimi söylediler" dedi
 
Baba Gençağa Kalyon ise kızına çarpan sürücünün kendilerini bir kez arayıp sormamasına üzüldüğünü belirtirken, kızının kazadan kurtulduğuna şükrettiğini söyledi. Baba Kalyon, "Allah kızımızı bize bağışladı. Sıkıntım, kızıma çarpan bir kez olsun kızımın durumunu gelip sormaması. Çocuğum yaşıyor mu yaşamıyor mu bir kez gelip sormadılar. Sonuçta bu bir insan. Davanın mahkeme süreci henüz başlamadı. Avukatımız davayı takip ediyor. Ben bu davanın sonuna kadar peşine gideceğim" diye konuştu.
 
Kaza sonrası kızının okuluna devam edemediğini ve konuda yetkililerin kızının tekrar okuluna devam etmesi yönünde yardım istediğini belirten baba Kalyon, "10. sınıf olan kızım tedavisinden sonra okuluna özel servis sayesinde bir süre devam etti. Ancak daha sonra servis çocuğumu istenilen yerden almadığı için vazgeçmek durumunda kaldık. Çocuğum okula gidemediği için ağladı. Daha sonra okuluna gittim. Okul yetkililerine doktorlar kızımın 1-2 ay sonra kalkabileceğini bu nedenle okul kaydının 1-2 ay dondurulmasını istedim. Bana kaydının dondurulamayacağını dışardan okuyabileceğini söylediler. Sonuç olarak bu yıl okula gelemeyeceğini belirttiler. Benim çocuğumun hayatıyla oynadılar. Çocuğum okula gitmek istiyor. Ne olur yetkililer sesime kulak versin. Kızım 'arkadaşlarım okula gidiyor, ben gidemiyorum' diyerek sürekli ağlıyor. Ben de bu durumdan vicdan azabı duyuyorum.
Yetkililerden ricam, çocuğumu okula alsınlar. Okuluna kaldığı yerden devam etsin. Bu kaza olmayacaktı oldu. Allah’a şükürler ediyorum çocuğumu bana bağışladı. Çocuğum geleceğinin hesabını yapıyordu. Kalorifercilik yaparak çocuklarımı okutuyorum. Kirada oturuyorum kıt kanaat geçiniyorum" ifadelerini kullandı.
 
Anne Zeynep Kalyon da olayın şokunu atamazken, "Çocuğuma çok üzüldüm. Çok kötü bir duygu. Söylenecek bir şey bulamıyorum. Allah kimsenin başına vermesin" dedi.
Öte yandan yaşadığı kazanın görüntülerini ilk kez izleyen genç kız gözyaşlarına hakim olamazken, yaşadığı bu kazadan nasıl kurtulduğuna ise hala inanamıyor. 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
isa sayar 8 yıl önce
ALLAH'ın işine bu kadar karışılmaz. Kızların okuması zaten dinimizce uygun değildir. Bence burada tüm müslüman kardeşlerimin görmesi gereken ibretlik bir işaret var.
Okhan Degermenci 8 yıl önce
sen karisma ben sana karisayim diyorsun yani, sen koyun ol ben seni idare edeyim gibi degil mi, ayip ayip bu kafayla afrika kabilelerinden farkimiz ne?
TAŞKIN SIRTKAYA 8 yıl önce
evet allahın işi ibretlik çok şey var o yazanlarda yaşananlarda


1. senin benim evimizde sıcacık oturmamızı sağlayan bi baba


2.kızlarını okutmak için cabalayan bi baba


3.okumak için ağlayan bi kız evladı


4.şükreden bi aile


ve daha çok şükredilecek ders alınacak sebepler var orda ama sende kızların okuması dinimizce uygun değildir diyosun kardeşim o zaman sen kızlarını okutmazsın helal olsun be bu kazadan isa sayarın çıkarttığı ibretlik şeye bak okuma yazma öğrenöişsin ama cahil kalmışsın kardeşim üzülüyorum sana

derman ben 8 yıl önce
isa sayar@ allah aşkına bi sus zihniyetinle bulandırma insanları size kalsa kadınlar haremden çıkmasın zaten. Sizlere inat kızlarımız okusun kendi ayakları üzerinde dursun. Dini kendi çıkarlarınıza göre yönlendirip kirletmeyin.
Ali Kemal YILMAZ 8 yıl önce
Bu nasıl bir ironi. uşağum sana sorarım: kızların okuması dinimizce uygun değil dersin, peki kızıma karıma ille de kadın doktor baksın diyen senin gibiler kızlar okumasa o doktorları nereden bulacak. senin gibilerin kapasitesi zaten "OKU" ayetinin tüm insanlığa geldiğini bilmeyecek kadar cahil. bence çağımızın iki büyük hastalığından biri var sende. biri cahillik (bilgiye çok rahat ulaşılabildiğği halde) diğeri de teşhircilik. bunlardan ilki sende kesinlikle var. bu net
alper tunga 8 yıl önce
kızların okuması yasak değil arkadaşın anlatmak istediği şu: kızlar okursa maddi gücü eline alırsa ne erkekler evlenecek kız bulur nede kızlar evliliği sürdürebilir isterseniz etrafa bakın dul kaynıyor eskiden böyllemiydi hayır ... çocuklar başıboş büyüyor sonrası ya hapis ya mezar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@