Trabzon'da kadına şiddetin boyutu

Trabzon'da son 1,5 yılda 213 kadın eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle kolluk kuvvetlerine başvururken, bunlardan 24'ü, Kadın Konuk Evi'nde barınmak için müracaat etti.  Yaklaşık 1 buçuk yıl önce Trabzon'da hizmete giren Kadın Konuk Evi'nde şu ana kadar T

Bölgesel 07.12.2012, 10:20
Trabzon'da kadına şiddetin boyutu
Trabzon'da son 1,5 yılda 213 kadın eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle kolluk kuvvetlerine başvururken, bunlardan 24'ü, Kadın Konuk Evi'nde barınmak için müracaat etti. 
 
Yaklaşık 1 buçuk yıl önce Trabzon'da hizmete giren Kadın Konuk Evi'nde şu ana kadar Trabzon'dan müracaat ederek barınan kadın sayısı 9 olarak gerçekleşti. Bir buçuk yıllık sürede Türkiye'nin değişik illerinden Trabzon Kadın Konuk Evi'nde barınan kadın sayısı Trabzon'dakiler ile birlikte toplam 95'i buldu.
 
Barınan kadın sayısı zaman zaman değişirken şu ana kadar 95 kadından 24'ü yapılan girişimler sonucu eşleriyle barışarak tekrar evlerine döndü. Kolluk kuvvetlerine eşinden gördüğü şiddet yüzünden müracaat eden 213 kadın için önleyici tedbir kararı verilirken, söz konusu kadınların talepleri doğrultusunda Kadın Konuk Evi'ne yerleştirilebileceği öğrenildi.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
adil türk 9 yıl önce
Psikolojik tedavi görmeli.Kadın onun ne kölesi nede emir eridir.Tabi kendini bilmez sorumsuz ve ahlaksız kadınları bunların arasına koymuyorum.Yinede şiddet insana uygulanacak bir durum asla olamaz.Kanunlar ve yasalar var.
fahrettin değirmenci 9 yıl önce
trabzon'da kadına şiddet olmaz o do olsa densizlerin işidir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@