banner491

Trabzon'da işten çıkarılma arbedesi

 Haber61.Net haber servisiKaradeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesinde çalışan 70’e yakın güvenlik görevlisinin işine son verilmesinin ardından Tıp Fakültesinin acilinde işten atılanlar eylem yaptı.  Sağlık bakanlığının almış olduğu karar ile Türk

Trabzon'da işten çıkarılma arbedesi

 

Haber61.Net haber servisiKaradeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesinde çalışan 70’e yakın güvenlik görevlisinin işine son verilmesinin ardından Tıp Fakültesinin acilinde işten atılanlar eylem yaptı.  

Sağlık bakanlığının almış olduğu karar ile Türkiye genelinde uygulanan işçi çıkarmalarından nasibini alan KTÜ TIP Fakültesinde işten çıkarılan personel acil servisin önünde direniş çadırı kurdu.

Kurdukları direniş çadırında işten çıkarmaları protesto eden eski Tıp Fakültesi çalışanları işten atılmayan diğer güvenlik personelinin müdahalesine maruz kaldı.

Dokuz gün önce mesai arkadaşlarına dokuz gün sonra bir yabancı gibi müdahale eden güvenlik personeli gece çadır içinde uyuyan işten çıkarılmış personelin kurmuş olduğu direniş çadırını yıktı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adil türk
adil türk - 7 yıl Önce

Birini at birinne sahip çık.O işte çalışanlar aynı şeyi kendileri yaşadığı zaman arkadaşlarını anlayacaklar fakat iş işten geçmiş olacak.Mebali üzerlerine kalacak.Birileri işin ikinci aşamasında işte çalışanları kullanmaya başladı bile.İşte makam ve paranın gücü.İnsanları böyle düşman ediyor.

y.hakan tuncel
y.hakan tuncel - 7 yıl Önce

yaşadığımız kapitalist sistemin ne kadar kötü bir sistem olduğunun en basit göstergesi birbirinin arkadaşı meslektaşı olanları bile 1 gün sonra karşı karşıya nasıl getirip birbirine kırdırıyor her zaman her yerde emekçiler hüsrana uğruyor patronlar paralarına para katıp hayatlarına devam ediyor bu kışta bu insanlar ne yapar diye hiç düşünürmü o patronlar ama benim burada kızdığım hala bilinçlenmeyen emekçiler sizin sizden başka dostunuz yok bunu bilin artık ve polisde dahai bu söylediğime birbirinizi oyuna gelip kırmayın değiştirin bu ahlaksız sistemi

özge çakır
özge çakır - 7 yıl Önce

her şeye evet derim ,kabul ederim ama bir babanın işten çıkarılmasına asla tahammül edemem kocaman hastane 70 kişiyemi bakamadı sebep olanlar utansın yoksa dekan dönerden daha mı fazla kazanması gerek.utanın sizde vijdan denen olgu varsa hangi siyasi görüşte olursak olalım bu kabu edilemez aynı olay benim başıma 2005 de geldi volkan canalioğlu bizi belediyeden attı zevk için .çektiğim sıkıntıyı ben bilirim Allah kolaylık versin.duyun siyasiler uyumayın.

SIRADAKİ HABER

banner441