Trabzon'da İşsizlik Oranı %20

Yapılan yazılı açıklamada, basında çıkan "Trabzon’da işsizlik oranı yüzde 20” ifadelerine vurgu yapılarak “Bahsettiğimiz ve kamuoyu ile paylaştığımız ‘Vatandaşlık Karnesi Sonuçları’nda ankete katılanlara sorulan ‘Sizce Trabzon'un en önemli iki sorunu nedi

Bölgesel 22.09.2012, 17:43
Trabzon'da İşsizlik Oranı %20

Yapılan yazılı açıklamada, basında çıkan "Trabzon’da işsizlik oranı yüzde 20” ifadelerine vurgu yapılarak “Bahsettiğimiz ve kamuoyu ile paylaştığımız ‘Vatandaşlık Karnesi Sonuçları’nda ankete katılanlara sorulan ‘Sizce Trabzon'un en önemli iki sorunu nedir?’ sorusuna verilen cevaplarda katılımcıların yüzde 20.6'sının Trabzon'un en önemli sorunu olarak ‘İşsizlik’ sorununu belirttikleri, bunun katılımcıların kendi durumlarını anlatan yüzdesel bir ifade olmadığı, sadece kent sorunu olarak düşündüklerini ifade ettikleri net bir şekilde sunum sırasında kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Sonuç olarak, anket ve değerlendirme çalışmalarında Trabzon'daki işsizlik oranı ile ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Katılımcıların yüzde 20.6'sı kentin en önemli sorunu olarak işsizliği öngördüğü belirtilmiştir. Bu oran, Trabzon'daki işsizlik oranı değildir.

Bilgi edinilmesini ve gerekli düzeltmenin yapılmasını önemle rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@