Trabzon'da iş makinelerini yaktılar

 Trabzon’un Çaykara İlçesi Karaçam beldesinde yapılan HES projesine Beldede yaşayan vatandaşlar inşaatın başlamasından beri beldelerinde HES yapılmasına karşıydılar.Bu tepkilerini her platformda dile getiren vatandaşlar Solaklı deresi Derebaşı HES projesi

Bölgesel 15.09.2012, 20:11
 Trabzon'da iş makinelerini yaktılar

 

Trabzon’un Çaykara İlçesi Karaçam beldesinde yapılan HES projesine Beldede yaşayan vatandaşlar inşaatın başlamasından beri beldelerinde HES yapılmasına karşıydılar.

Bu tepkilerini her platformda dile getiren vatandaşlar Solaklı deresi Derebaşı HES projesine tepkilerine defalarca gösterdiler. Tepkiler yerini yavaş yavaş eylemlere dökmeye başladığı beldede bir süre önce iş makinelerini yakarak bölgede çalışan işçileri tehdit etmişlerdi.

Yine aynı şantiyede dün gece Saat 02:00 sularında çıkan olay ve olayın büyüklüğü ise akıllarda soru işareti bıraktı.

Foto Galeri için tıklayın 

Gece Saat 02:00 sularında şantiyeyi basan yüzü maskeli 10 kişi şantiye makinelerinde güvenliği sağlayan görevlileri ellerindeki silahlarla etkisiz hale getirerek darp etti. Güvenlik görevlilerinin kafasını ve vücutlarının muhtelif yerlerinden darp edilerek yaralanan güvenlik görevlilerinin elini ve ayağını bağlayarak HES projesinde çalışan araçlarının ve iş makinelerini Molotof düzenekli ateşleyici ile ateşe vererek olay yerinden kaçtılar.

Olay yerine gelen Trabzon İl Jandarma ekipleriyle 112 acil servis ekipleri yaralılara müdahale etti.

Jandarma köyde başlatmış olduğu kısa süreli operasyonda 4 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Murat S. Alaattin S. Ahmet K. Mustafa G. Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Trabzon Bahçecik ceza evine gönderildiler. 

 

Yorumlar (2)
ali yıldız 8 yıl önce
ellerinize sağlık demekki eşkıyalıkla iş yürütmek trabzonda olmuyormuş
kadirbilir 8 yıl önce
maşallah emniyet güçlerimiz bu olayda failleri hemen yakalamayı becermiş, oysa diğer şantiye basma, işçi kaçırma, kamyon yakma hatta istanbulun göbeğinde araçları otobüsleri ateşe verme olaylarında nedense failler bit rülü yakalanamıyor!!! bununla bilrikte HES'lere karşı verilen 'her tür' mücadeleyi destekliyorum, çok daha çevreci projeler varken illa dereleri illa doğayı tahrip etmek istemek hiçbir şekilde masum gösterilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@