Trabzon'da HES gerginliği sürüyor

Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam beldesinde yapımı süren Derebaşı Hidro Elektirk Santrali (HES) yolu yapımında çalışan bir iş makinesi ile bir araç ateşe verilirken, 2 güvenlikçi ve 2 işçi ise darp edildi.Konuyla ilgili Trabzon Valiliği bir açıklama yapa

Bölgesel 15.09.2012, 11:11
Trabzon'da HES gerginliği sürüyor

Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam beldesinde yapımı süren Derebaşı Hidro Elektirk Santrali (HES) yolu yapımında çalışan bir iş makinesi ile bir araç ateşe verilirken, 2 güvenlikçi ve 2 işçi ise darp edildi.

Konuyla ilgili Trabzon Valiliği bir açıklama yaparken, açıklamada olaya karışan yüzleri maskeli 10 kişiden 4’ünün kimliklerinin tespit edildiği ve 3’ünün gözaltına alındığı belirtildi.
 
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 
“Çaykara Karaçam Derebaşı Hidroelektrik Santrali yol yapımında çalışan bir kepçe ve bir binek aracı sabah saat 04.00 sularında aynı köyde mukim 8-10 kişilik maskeli bir grup tarafından yakılmıştır.
 
Burada çalışan 2 güvenlikçi ve 2 işçi de darp edilmiştir, Jandarma ekiplerimiz tarafından yapılan inceleme ve araştırma sonucunda 4 kişinin kimlikleri tespit edilmiştir. 
 
Tespit edilen 4 kişiden 3 kişi güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanmış, 1 kişinin de yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. 
 
Yakalanan üç kişi darp edilenler tarafından teşhis edilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari işlemler devam etmektedir”
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@