Trabzon'da Hemşireye hakarete taksitli ceza

Trabzon'da bir hasta yakını hastasına serum takmaya çalıştığı sırada "Oradan değil, buradan takın" diye emirler yağdırıp hakaret edince 425 gün hapis cezasına çarptırıldı.Trabzon Sulh Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında hakim karşısına çı

Trabzon'da Hemşireye hakarete taksitli ceza

Trabzon'da bir hasta yakını hastasına serum takmaya çalıştığı sırada "Oradan değil, buradan takın" diye emirler yağdırıp hakaret edince 425 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Trabzon Sulh Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıkan hemşire F.K.(33) ve hakarette bulunduğu iddiasıyla tutuksuz olarak yargılanan sanık A.B. (53) hazır bulundu.

TCK 125/4 maddesi gereği 3 ay ile 2 yıl hapis istemiyle yargılanan sanık A.B. hakkında, 'kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' suçundan 365 gün hapis kararı verdi. Mahkeme verdiği bu cezayı 1/6 oranında artırarak 425 güne çıkararak günlüğü 20 TL'den olmak üzere 8.500 TL para cezasına çevirerek bu cezayı 24 taksitte ödemesine karar verdi.

24 TAKSİTLİ CEZA

Trabzon'da devlet Hastanesi Göğüs servisinde yatan bir hastaya serum takmak için gelen görevli hemşire F.K.'nin işine karışarak "Oradan değil, buradan tak" diye uyararak hakaret eden hasta yakını A.B. (53) yargılandığı mahkeme tarafından 425 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme başkanı sanığın duruşmalardaki iyi halini de göz önünde bulundurarak hapis cezasını günlüğü 20 TL'den olmak üzere 8.500 TL para cezasına çarptırdı, Mahkeme başkanı verdiği para cezasını aylığı 354 TL'den olmak üzere 24 taksitle ödemesine hüküm etti.

"ORDAN DEĞİL BURDAN TAK"

Hastanenin göğüs servisinde nöbetçi hemşire olarak çalıştığı sırada hasta yakınının tehditlerine maruz kaldığını belirten F.K. verdiği ifadesinde ise, "Hastaya serum takmak için odasına gittim. Serum takmak için damar yolu açmaya başladığım sırada hasta yakını işime karışmaya başladı. Bana sürekli olarak "Oradan değil, buradan tak" diye emirler vermeye başladı. Bende bırakın işimi yapayım diye kendisini uyardım. Bana bağırarak hakaretler yağdırmaya başladı. Kendisinden şikayetçiyim. Kendisiyle uzlaşmak istemiyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513