Trabzon'da hayvanlar için kafese girdi

 Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Trabzon Atatürk Alanında basın açıklaması düzenledi. Dernek adına konuşan Yaprak Kadakaloğlu, ”Köpek toplanarak asla gerçekleşmesi mümkün olmayan Hayal Parklara konması akıl ve gerçek dışı bir kandırmacadır. E

Bölgesel 21.10.2012, 13:28
Trabzon'da hayvanlar için kafese girdi

 

Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Trabzon Atatürk Alanında basın açıklaması düzenledi. Dernek adına konuşan Yaprak Kadakaloğlu, ”Köpek toplanarak asla gerçekleşmesi mümkün olmayan Hayal Parklara konması akıl ve gerçek dışı bir kandırmacadır. Evinizde iki kedinizden birini devlet gelip sizden zorla alarak ölüme yollayabilecektir. Kedi veya Köpeğimizin belli sayı ve koşullarda olması istenecek ve hatta beslenmesi Yasaklanmaya kadar gidebilecektir.”dedi.

Petshoplar'da hayvan satışının yasaklanması ve üretim çiftliklerinin denetlenmesi isteyen hayvan severler adına konuşan Kadakaloğlu, “Deney yapılmasını onaylayan hükümlerin yasada yer almaması. Hiçbir hayvan türü tehlikeli olarak tanımlanmamak ve onların yaşamlarına tıpkı diğer hayvanlar gibi güvence altına alınarak ceza ve yaptırımların hayvanlara değil onları bu şekilde eğitenlere uygulanması gerekli.”şeklinde konuştu.

1.20121021133140.jpg


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
adil türk 7 yıl önce
Başıboş bırakmak çok tehlikeli.İnsanların yaşam alanlarına giren ve tehdit eden hayvanları kontrol altına almak problem olmasa gerek.Bizim mahallede köpekten sokağa çıkamaz olduk.Hayvan bu laftan anlamıyorki.
Burçak Sağlam 7 yıl önce
Ne olursa olsun insanlar kadar tehlikeli değiller.

Onlara zarar vermezsen asla sana yan bakmazlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@