Trabzon’da Giresun düşmanlığı var!

Haber61/Haber ServisiGiresun Milletvekili ve Gümrük Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’ye Trabzon’dan tepki gelmişti. Tepkinin nedeni Trabzon’un sorunlarına sırt çevirmesiydi.Konuyla ilgili Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gündoğan, “B

Bölgesel 12.12.2014, 11:22
Trabzon’da Giresun düşmanlığı var!

Haber61/Haber Servisi

Giresun Milletvekili ve Gümrük Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’ye Trabzon’dan tepki gelmişti. Tepkinin nedeni Trabzon’un sorunlarına sırt çevirmesiydi.

Konuyla ilgili Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gündoğan, “Bakan Canikli Trabzon'a hep uzaktan baktı” diyerek yorumladı ve basın açıklaması yaptı.
Bu açıklamalar Giresun’daki Sivil Toplum Örgütlerini kızdırdı ve Başkan Gürdoğan’ı ağır bir dille eleştirdiler.

Ardından CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu Başkan Gürdoğan’ın haklı olduğunu savundu ve destek verdi.

Bu tartışmaya öyle biri eklendi ki, ‘pes dedirtti’

Trabzon’da 4 yıl görev yaptıktan sonra dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar tarafından Trabzon’dan gönderildi.

Trabzon’un eski Müftüsü Veysel Çakı şimdi Denizli Müftüsü olarak görev yapıyor.

İşte aslında görevi din adamlığı olan Müftü Çakı, kendine ait facebook duvarında Gürdoğan’a Giresun’dan gelen tepkiyi, “Trabzonlu bakanların Giresun’a nasıl baktığına baksınlar. Trabzon’da Giresun düşmanlığı var belli etmemeye çalışsalar da…” diye yorum yaparak STKların haberini paylaşması, “Bu nasıl din adamı… Kardeş olan iki kent arasına düşmanlık tohumları ekmeye uğraşıyor amacın ne?” diyerek Trabzon’dan tepki aldı.

51-005.jpgTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Kasım Cismani 7 yıl önce
Türkiye'nin özet hali. Mesele bulamazsak birbirimize sataşırız, olur biter.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@