banner441

Trabzon'da denizcilere son teknoloji simülatör

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki eğitimi geliştirme kapsamında Denizcilik Meslek Liselerine ayırdığı bütçeyle toplam 160 bin liraya mal olan Simülasyon, Matafora ve İleri Yangın Sistemi Ünitesinin açılışı Çarşıbaşı METEM ve Denizcilik Meslek Lisesi’nde

Bölgesel 26.12.2013, 17:08
Trabzon'da denizcilere son teknoloji simülatör

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki eğitimi geliştirme kapsamında Denizcilik Meslek Liselerine ayırdığı bütçeyle toplam 160 bin liraya mal olan Simülasyon, Matafora ve İleri Yangın Sistemi Ünitesinin açılışı Çarşıbaşı METEM ve Denizcilik Meslek Lisesi’nde düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

Açılış törenine Çarşıbaşı Kaymakamı Halil Avşar, Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldılar.

Okul Müdürü Ahmet Bostan açılış sırasında yaptığı açıklamada, gemi kaptanlığı alanında okullarına yetki verildiğinin altını çizerek “Denizcilik alanında Gemi Yönetimi ile ilgili olarak okulumuza Denizcilik Müsteşarlığı’ndan yetki verilerek bu alanda öğrenci yetiştirmek üzere okulumuza Simülasyon Sistemi, Matafora ve İleri Yangın Sistemi Ünitesi kurulmuş olup, çok yakın bir zamanda eğitim- öğretime başlayacaktır. Buradan mezun olan öğrencilerimiz gemi yönetimi ile ilgili sınavlara girme hakkına sahip olacaklar ve sınavı kazandıkları takdirde gemi yönetmek için yetki alacaklar. Bunda asıl amaç Denizcilik Müsteşarlığı okulumuzdan mezun olan öğrencilerde yetkililik belgesi varsa bunları değerlendiriyor, yoksa mezun olan öğrenciyi sınava bile almıyor. Buradan mezun olduktan ve sınavı kazandıktan sonra gemi kaptanı olma hakkı doğuyor” dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@