7m

uzungöl yayla otel

Trabzon'da cemaat operasyonu mu yapılacak?

Gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiya göre Trabzon'un da içinde bulunduğu 5 ilde  Cemaate yeni operasyonlar geleceğinin sinyali verildi.TRABZON'DA DA OPERASYON YAPILACAK31 il ve ilçede bürokratlar ile kritik askeri yetkililerin dinlendiği id

Bölgesel 11.04.2014, 09:03
Trabzon'da cemaat operasyonu mu yapılacak?

Gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiya göre Trabzon'un da içinde bulunduğu 5 ilde  Cemaate yeni operasyonlar geleceğinin sinyali verildi.

TRABZON'DA DA OPERASYON YAPILACAK

31 il ve ilçede bürokratlar ile kritik askeri yetkililerin dinlendiği iddiası üzerine Trabzon'un da aralarında bulunduğu 5 ilde yeni operasyonlar için düğmeye basılacak.

Adana'da başlayan 'Paralel Yapı' operasyonu genişleyecek. Yasadışı dinleme faaliyetlerini incelemeye alan istihbarat birimleri, yurt genelinde 31 merkezde sahte isimlerle açılmış dosyalar üzerinden yapılan izlemelerin peşinde.

10 İLDE OPERASYON OLACAK

Kaynaklar, önümüzdeki günlerde Ankara, İstanbul, Kırklareli, Çorlu, Erzincan, Mersin, Konya, Kilis, Kırklareli ve Trabzon'da da yeni operasyonlann başlatılabileceği sinyalini verdi.


Hazırlığı yapılan operasyonlarda asıl amacın, 'dinlemeleri koordine eden şebekenin üst yönetimini ele geçirmek' olduğu ifade ediliyor. Gözaltına alınacak yeni isimlerle paralel oluşumun hiyerarşik örgütlenme yapısı hedef alınacak.

Bu illerdeki baskınlarla elde edilecek bilgiler doğrultusunda operasyonlar genişleyecek.

PARALEL ÖRGÜT ABİLERİ

Usulsüz dinlemelerin, Emniyet içinde farklı birimlerde görev yapan 'paralel örgüt abileri' tarafından koordine edildiği belirlendi.

Güvenlik birimlerinin işini zorlaştıran ana unsur ise dinleme kayıtlarının harddisklere aktarıldıktan sonra silinmiş olması. 'Tape' kayıtlarının klasör başlıklarında numaralan varken silinmiş olması, kurum içinden yüklü miktarda dosyanın çalındıktan sonra yok edildiğini ortaya koyuyor. Kurum arşivlerinden silinen kayıtların çeşitli yöntemlerle şebeke tarafından ABD'ye taşındığı geçtiğimiz günlerde belirlenmişti."


Yorumlar (3)
zaferhan turhan 8 yıl önce
Bu hapis yapı, pek çok kuruma sirayet etmiş görülüyor.Adeta işgalci parazitler gibi, kendilerinden olmayanları öteki deyip tasfiye etmekteydiler.Çok yerinde bir operasyon, derhla neşter vurulmalı.Kemoterapilik bir durum değildir...
aytaç metin 8 yıl önce
daha başka yalan varmı. Nasılse gerçekler elbet birgün ortaya çıkar ya sonra mahşerde?
VİCTOR HUGO 8 yıl önce
Eleştiriye açık olmamız gerekir. Haberin başlığında idda edildi ile başlıyor sonra yapılacak , edilecek en sonada belirlendi diye bitiyor. Cemat (algı operosyonunu bozmamak için isterseniz örgüt diyim) bilgileri eğer emarkiya sızdırmışsa belirlenmişse, 1.kimin sızdırdığıda bellidir 2.amerikada nereye sızdırdığıda 3.sızdırlanlar hala neden yakalnmadı. her neyse az önce uzun uzun yazdım bu seferde yazmıyım zaman boşa gitmesin. Bu haber sitesi yerel bir site. kimseyide memnun etmek için haber yapılmamalı. ispatlanan şeyleri yazmalı yada iftiraları en azından son cümlesine kadar iddea edildi diye yazmalısınız...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@