banner556

Trabzon'da Açıköğretim Kuyruğu

Trabzon'da Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıtlarını yaptırmak ve yeniletmek isteyenler, öğrenci kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu. AÖF Trabzon Bürosu önünde kayıt tarihinin son günü olması nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Sabah saatlerinden beri k

Bölgesel 16.10.2012, 13:29
Trabzon'da Açıköğretim Kuyruğu

Trabzon'da Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıtlarını yaptırmak ve yeniletmek isteyenler, öğrenci kayıt bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

AÖF Trabzon Bürosu önünde kayıt tarihinin son günü olması nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. Sabah saatlerinden beri kuyrukta bekleyen genç bir çift ise bebeklerini uzun kuyrukta sallayarak uyuttu.
 
Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki kuyrukta sıkılan bazı adaylar güneşten korunmak için kayıt belgelerini başlarına tutarken, bazı öğrenciler ise gazete ve dergi okumayı tercih etti.
 
2 yıllık bir bölümü 12 senede bitirdiğini belirten Mehmet Sönmez ise, "4 yıllık bir bölüme geçmek için kayıt yeniletmek için geldim.
 
Sabahtan beri bekliyoruz ama bir türlü sıra bize gelmedi.
 
Bakalım uzattığım 2 yıllığı kaç senede bitereceğim" dedi.
 
2,5 aylık bebeklerini 5 saattir kendileri ile birlikte kuyrukta beklettiklerini söyleyen Asiye ve Mehmet Argiş, "Çocuğumuz bırakacak yer yoktu.
 
Eşimin kayıt olması için geldik ben de çocuk bakıyorum. Akşama kadar buradayız büyük ihtimalle" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@